Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Bieżnia wodna idealne narzędzie treningowe w basenie

AquaTreadmill indywidualna przenośna bieżnia wodna

Bieżnia zwiększa efektywność treningu! AquaTreadmill ułatwia bieganie

Aquajogging wciąż jest nowością, a tym samym póki co przegrywa ze znaną nam już aqua gimnastyką. Nie mniej jednak zainteresowanie jest na tyle duże, że w kolejnych pływalniach, a nawet centrach fitness powstają nowe grupy miłośników biegania w wodzie. Podstawowym sprzętem ćwiczeń Aquajogging jest bieżnia wodna AquaTreadmill firmy Hydrorider®, która jest instalowana na dnie basenu przy głębokości wody ok 120-130 cm bieżni. Dodatkowa regulacja pochylni umożliwia odpasowanie obciążenie treningu.


Wyporność wody powoduje odciążenie stawów i w sposób naturalny podnosi równowagę ciała sprawiając że bieganie jest poprawne i bezpieczne. Dodatkowy opór wody zwiększa efektywność biegania bez zwiększania wysiłku. Bieżnie Hydrorider® są w dwóch wersjach; Easy Line i Professionall. Wysoka jakość wykonania i przemyślana konstrukcja pozwala na swobodne przemieszczanie bieżni. Zastosowane materiały są w pełni odporne na otoczenie wody basenowej. 

Dlaczego warto biegać w wodzie.

Oto kilka najważniejszych czynników za sprawą których nasze ciało staje się w wodzie znacznie sprawniejsze niż na lądzie!

  • Z oporem wody muszą zmierzyć się nasze naczynia krwionośne. Dzięki temu serce pracuje wolniej, spada tętno, a tym samym cały układ krwionośny pracuje wydajniej. Zastanawiasz się pewnie dlaczego aqua jogging jest wydajniejszy niż pływanie. Otóż kiedy pływamy, staramy się pokonać opór wody, natomiast ćwicząc aquajogging wykorzystujemy opór do wzmocnienia naszych mięśni. Na dodatek, z racji tego, że jesteśmy niemalże całkowicie w niej zanurzeni, równomiernie obciążymy całe ciało, a zatem ćwiczenie jest efektywne dla każdej partii ciała, np. kończyn górnych!

 

  • Środowisko wodne wspomaga układ krążenia również przez to, że wspomaga nasz system termoregulacji. Podczas intensywnego wysiłku w wodzie trudno jest o przegrzanie i tym samym przesilenie serca i naczyń. Nie zapominajmy też o braku potu, którego zapach również stymuluje Nasz mózg do zwolnienia tempa i intensywności ćwiczeń!

 

  • Aquajogging ma zbawienny wpływ na nasz układ mięśniowy i kostny. Konieczność stawiania oporu wodzie wymusza na mięśniach większy wysiłek. W wodzie trudno jest o kontuzje mechaniczne a więc jest bezpieczniej. Wszystko to, że Nasze mięśnie i stawy nie dość, że pracują w odciążeniu, to jeszcze dzięki gęstości wody każdy ruch jest przez nią amortyzowany. 

 

  • Opór wody z którym w takcie trenowania aquajoggingu musi zmierzyć się nasz układ kostny sprzyja jej wzmocnieniu. Z tego to powodu ta forma ćwiczeń polecana jest osobom w każdym wieku! W przypadku dzieci i młodzieży wspomaga zdrowy rozwój kośćca, zaś w przypadku np. dorosłych kobiet i mężczyzn zapobiega rozwojowi osteoporozy! 

 

  • Skołatane nerwy, depresje, nerwice i inne choroby natury psychicznej również są podstawą do wybrania tej właśnie dyscypliny sportu! Dlaczego? Wszystko to za sprawą efektu głaskania tysiącem dłoni czyli sposobu w jaki Nasze ciało odbiera nawet krótkotrwałą kąpiel! Ćwicząc w wodzie efekt terapeutyczny będzie jeszcze lepszy!

Zapoznaj się z profesjonalnymi urządzeniami wykorzystywanymi do zajęć treningowych aquajogging.

Hydrorider AquaTreadmill Easy Line bieżnia wodna

Hydrorider AquaTreadmill Easy Line jest to unikalna bieżnia wodna wykonana ze stali nierdzewnej. Platforma spinningowa składa się z 308 rolek, które obracają się na miękkiej, antywstrząsowej podstawie. Nie mamy do czynienia z żadnym mechanicznym oporem ani żaden mechanizm nie porusza rolek. Użytkownik zmuszony jest do aktywnego poruszania nogami podczas gdy woda stawia naturalny opór i stopy ślizgają się po rolkach.

Cena na zapytanie

Hydrorider AquaTreadmill Professional  bieżnia wodna

Hydrorider AquaTreadmill Professional jest to unikalna bieżnia wodna wykonana ze stali nierdzewnej. Platforma spinningowa składa się z 308 rolek, które obracają się na miękkiej, antywstrząsowej podstawie. Nie mamy do czynienia z żadnym mechanicznym oporem ani żaden mechanizm nie porusza rolek. Użytkownik zmuszony jest do aktywnego poruszania nogami podczas gdy woda stawia naturalny opór i stopy ślizgają się po rolkach.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike

Cena na zapytanie

Szukaj