Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Mały basen ogrodowy pozwala na profesjonalne pływanie!


Jaki basen ogrodowy wybrać, by nie żałować?...


Podejmując decyzje o zakupie basenu ogrodowego, najpierw zastanówmy się jak go będziemy wykorzystywać pod względem funkcjonalnym i czasu użytkowania (sezonowy - całoroczny). Przy tak dużej liczbie producentów oferujących różne typy basenów, wiedza na temat podstawowych rozwiązań technologicznych jest niezbędna. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się baseny Swim Spa. Kompaktowa budowa ogranicza prace budowlane do minimum a wiele praktycznych funkcji takich jak; przeciwprąd pływacki, zestaw przyrządów do ćwiczeń aqua fitness, hydromasaż pozwalają na wykorzystanie basenu nie tylko w celach rekreacyjnych. Basen Swim Spa można przenieś w dowolne miejsce ogrodu lub umieścić w domu w pomieszczeniu kąpielowym wcześniej specjalnie przygotowanym. Poznajmy technologię budowy basenów Swim Spa zanim podejmiemy decyzje o zakupie!

Podstawowymi cechami wyróżniającymi basen Swim Spa względem basenu klasycznego to;

 • system przeciwprądu pływackiego
 • strefa relaksu – jacuzzi
 • wielkość
 • samodzielna konstrukcja zawierająca wszystkie niezbędne urządzenia do użytkowania basenu
 • dodatkowe funkcje umożliwiające aktywny wypoczynek – aqua fitness
 • użytkowanie w każdych warunkach klimatycznych i domowych

Powyższe cech sprawiają, że baseny Swim Spa można zaadaptować w każdych warunkach domowego użytku i dopasować do własnych potrzeb.

Typy systemów umożliwiających pływanie w miejscu


Obecnie istnieją trzy podstawowe systemy przeciwprądów pływackich. To podstawowa funkcja decydująca o cenie basenu.
 • Systemy łopatkowe. Przeciwprąd jest zasilany przez duże wirujące koło łopatkowe.
 • Systemy śmigłowe. Te baseny pływackie wykorzystują jeden lub więcej śmigieł do przeciwprądu pływackiego.
 • Systemy strumieniowe. Zdecydowanie najbardziej popularny układ napędowy Swim Spa. Baseny tworzą swój przeciwprąd za pomocą potężnych pomp, aby wymusić przepływ wody przez dwie lub więcej dysz JET.
 • Pętla pływacka. Umożliwia pływanie bez załączania przeciwprądu wykorzystując dynamikę elastycznej tyczki z pętlą zamocowanej sztywno na burcie basenu. System idealny dla osób uczących się pływać.

Podstawowe parametry wpływające na jakość pływania w miejscu


Bez względu na to, jak jest wytwarzany przeciwprąd, są jeszcze inne cechy decydujące o komforcie użytkowania systemu pływackiego:
- Moc strumienia przeciwprądu. Moc przeciwprądu powinna być wystarczająco silna tak by zrównoważyć podstawowe umiejętności pływackie użytkownika i swobodnie unosić ciało podczas treningu.
 • Automatyka regulująca przeciwprąd. Strumień przeciwprądu powinien być w pełni kontrolowany pod względem mocy przepływu i kierunku wzdłuż sylwetki pływaka. Brak regulacji może skutecznie zniechęcać do pływania osoby o różnym stopniu zaawansowania technik pływackich. Innym ważnym atutem kontroli przeciwprądu jest dedykowana regulacja z wirtualnym trenerem. Opcja pozwala na korzystanie z gotowych sesji treningów pływackich lub zaprogramowania ich według własnych preferencji.
 • Efektywny gładki prąd. Strumień przeciwprądu powinien być gładki o jak najmniejszym wzburzeniu.  Woda o dużym wzburzeniu utrudnia pływanie i poprawianie techniki, ponieważ spycha sylwetkę w nieprzewidywalny sposób. Ciągłe chlapanie twarzy może być w dłuższym okresie użytkowania mało komfortowe.
 • Szeroki pas pływacki. Im szerszy strumień wypływu przeciwprądu wodnego tym lepiej. Łatwiej nam się utrzymać w przestrzeni optymalnej mocy nurtu. Baseny z małą liczbą dysz Jet (1-3 sztuki) maja bardzo wąski strumień przeciwprąd. Tego typu rozwiązanie jest praktykowane wyłącznie w małych basenach fitness gdzie generowany przeciwprąd jest wykorzystywany do ćwiczeń aqua fitness lub pro terapeutycznie.


Strefa pokazana na czerwono, jest obszarem, w którym można swobodnie pływać.

Baseny kąpielowe z wąskimi ścieżkami pływackimi są bardzo trudne w użytkowaniu. Szerokość basenu i jego długość nie są parametrami decydującymi o jakości pływania. Profil niecki, sposób przepływu strumienia wody oraz ilość pompowanej wody zapewnia jakość pływania.
 • Dodatkowe dysze przeciwprądu. Przy wykorzystaniu basenu wyłącznie w celach profesjonalnego pływania stosuje się dodatkowe dysze Jet, które umieszczone są na bokach i na odpowiedniej głębokości. Ich zadaniem jest wytworzenie krzyżowych strumieni wody powodujących unoszenia sylwetki ciała z jednoczesnym wyśrodkowaniem w osi zasadniczego nurtu przeciwprądu.
 • Dyfuzory poziome - płetwy. Nadanie strumieniowi przeciwprądu wodnego odpowiednich parametrów jest bardzo ważne dla podniesienia jakości ćwiczenia techniki pływania. Najlepsi producenci instalują na dyszach Jet ruchome dyfuzory - płetwy które tłumią turbulętny wypływ wody i wygładzając przeciwprąd. Ruchoma głowica pozwala na wypoziomowanie przeciwprądu i dopasowanie go do sylwetki pływaka względem potrzeb obciążenia treningu pływackiego.

Kłopoty z przeciwprądem w basenie SWIM SPA


Na rynku pojawiło się wielu producentów oferujących baseny ogrodowe z przeciwprądem. Większość instaluje systemy przeciwprądu na zasadzie wyposażenia wielofunkcyjnego nie przeprowadzając wcześniej wnikliwej oceny technicznej przydatności takiej funkcji. Nie dopasowanie przeciwprądu do wielkości basenu może być niebezpieczne albo mało praktyczne w użytkowaniu. Problem dotyczy w głównie producentów wprowadzających ich produkcję spontanicznie kierując się wyłącznie zapotrzebowaniem rynku. Odpowiednie badania techniczne i certyfikaty świadczące o jakości to podstawa do oceny basenu ogrodowego.

Najczęstsze problemy związane z jakościa przeciwprądu w basenie ogrodowym Swim Spa to:

 • Za mało mocy. Niewymiarowe pompy i nieefektywna instalacja wodno-kanalizacyjna oznaczają, że większość basenów z bieżnią pływacką wytwarza słaby przeciwprąd, nie użyteczny nawet dla początkujących naukę pływania. Sposobem nadrobienia braku mocy jest dołączenie pętli pływackiej, która ogranicza ruch pływania do przodu i uporczywe ściąganie osoby pływającej do tyłu co z pewnością jest mało komfortowe. Pętla pływacka z założenia jest wyłącznie narzędziem wspomagającym naukę pływania w fazie początkowej.
 • Brak systemu regulacji mocy przeciwprądu. Innym problemem jest ograniczona kontrola prędkości przeciwprądu pływackiego. Oznacza to, że w czasie treningu nie jesteśmy w stanie pływać w wygodnym tempie; swobodne pływanie lub ciągła arytmia by wyrównać działające siły przeciwprądu.
 • Zastosowanie dysz strumieniowych o małym przepływie wody. Najczęstszym problemem związanym z przeciwprądem w basenie Swim Spa jest instalacja dysz wysokostrumieniowych wykorzystywanych w tradycyjnej hydroterapii. Stworzenie systemu pływackiego z kilku dysz tego typu powoduje że przeciwprąd jest bardzo wąski i turbulentny . Mimo że te dysze świetnie nadają się do terapii, to nie zostały zaprojektowane do pływania.
 • Źle zaprojektowany profil wewnętrzny basenu. Większość osób, którzy chcą kupić basen ogrodowy z przeciwprądem, nie zdaje sobie sprawy, że projekt powierzchni wewnętrznej powłoki basenu wpływa na parametry przeciwprądu. Większości basenów Swim Spa ma profil wanny prostokątny. Taka konstrukcja jest łatwa w produkcji ale powoduje tworzenie turbulencji w pasie pływackim. Płaskie boczne i tylne ściany powodują załamywanie się przeciwprądu i jego odbijanie z powrotem na pływaka. Ta woda następnie wchodzi w interakcję z resztą prądu pływackiego i wytwarza nie pożądaną turbulencję.

Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed ostatecznym wyborem basenu Swim Spa


Oto kilka wskaźników dobrej jakości przeciwprądu pływackiego.
 • Wydajne pompy tworzące strumień przeciwprądu. Aby uzyskać mocny przeciwprąd, niezbędna jest moc pomp tłoczących wodę. Oceniając parametry pomp nie jest ważna ich moc HP znamionowa parametr GPM (galonów na minutę), czyli ilość tłoczonej wody w czasie. Dwie pompy o identycznej mocy znamionowej HP mogą wytwarzać bardzo różne przeciwprądy pływackie. Jednostka HP określa moc zużywaną przez pompę tłoczącą, a nie ile wody tłoczy. Ponieważ ruch wody jest prawdziwą miarą mocy przeciwprądu, wielkość GPM (galony na minutę) jest znacznie bardziej miarodajną informacją.
 • Zawory elektroniczne. Większość basenów Swim Spa jest w stanie zmieniać wartości przepływu strumienia wody w granicach 20% -30%. Na przykład baseny z bieżnią pływacką o maksymalnej prędkości 10 km / h można obniżyć tylko do 7-8 km / h. Powodem tego jest stosowanie ręcznych zaworów do sterowania przeciwprądem. Zawory (bramowe) nie są wystarczająco wytrzymałe, aby odpowiednio poradzić sobie z dużą ilością wody potrzebnej do zasilania przeciwprądu. Technologia ta jest zaczerpnięta z systemów hydroterapii stosowanych w wannach SPA gdzie panują znacznie niższe parametry przepływu wody.
Elektroniczne zawory są znacznie efektywniejsze i pozwalają na dokładną kontrolę przeciwprądu. Najlepsi producenci w standardzie oferują zmianę parametrów przepływu strumienia przeciwprądu od 0-100%. Ten poziom kontroli oznacza, że ​​każdy, kto korzysta ze Swim Spa - niezależnie od umiejętności pływania - będzie mógł znaleźć odpowiednią prędkość do pływania.
 • Szeroki strumień przeciwprądu. Dysze wanny z hydromasażem są zaprojektowane do masażu bardzo wąskiego, skupionego obszaru. Zastosowanie ich jako dysz przeciwprądu, powoduje wytwarzanie bardzo wąskiego i silnego strumienia o dużej turbulętności. To powoduje, że w czasie pływania jesteśmy spychani na boczne burty wanny Swim Spa i tracimy energię na ponowne wyrównanie toru pływackiego w osi strumienia.

Aby stworzyć właściwy szerszy pas pływacki, musimy zastosować odpowiedni układ geometryczny dysz powodujący wytworzenie szerokiego strumienia przeciwprądu. Dobrym rozwiązaniem jest układ geometryczny trójkąta z minimum sześciu dysz JET lub zastosowanie dyfuzorów poziomych na trzech podstawowych dyszach. Dyfuzory zamontowane wewnątrz wylotu dyszy i mają na celu znaczne zmniejszenie turbulencji wytwarzanych przez pompy strumieniowe jak również dają dodatkową możliwość sterowania strumieniem góra-dół.
Pompy strumieniowe naturalnie tworzą turbulentną kąpiel. Dzieje się tak, ponieważ poruszają one wodę za pomocą wirującego wirnika. Gdy woda opuszcza pompę, kontynuuje wirowanie, co powoduje turbulencje.  Dyfuzory poziome przełamują to wirowanie, tworząc bardzo gładki prąd, który jest znacznie przyjemniejszy do pływania.

Technologia wykonania basenu ogrodowego Swim Spa


Połączenie bieżni pływackiej ze strefą SPA. Istotnym elementem decydującym o funkcjonalności basenu kąpielowego jest kształt niecki basenu i zastosowanych rekreacji. Większość producentów oferuje baseny z przeciwprądem gdzie w jednej niecce znajdują się dwie strefy; pływacka i rekreacyjna SPA. Oznacza to że dla pływania i zabiegów hydroterapeutycznych mamy wodę o tej samej temperaturze co nie zapewni nam oczekiwanego komfortu. Idealnym rozwiązaniem jest basen z dwiema oddzielnymi komorami o różnej temperaturze wody.
 • Głębokość basenu, bieżni pływackiej. Nie bez znaczenia jest dobranie odpowiedniej głębokości basenu z przeciwprądem. Minimalna głębokość basenu powinna być 130 cm dla pływania rekreacyjnego i ćwiczeń aqua fitness. Jeżeli myślimy o pływaniu profesjonalnym z pełną mocą głębokość optymalna to 150 cm. Oczywiście przy wyborze basenu ma też wielkość naszego ciała. Obecnie produkuje się różne wielkości basenów. Długość bieżni pływackiej podaje się w calach. Najbardziej popularne długości to; 14,15, 17,19,21.
 • Rodzaj użytego materiału do wyrobu niecki basenu. Powszechnie do produkcji niecki basenów ogrodowych stosuje się akryl wielowarstwowy wzmacniany żywicami epoksydowymi. Całość jest wsparta na drewnianej konstrukcji. Wadą takiej niecki jest niska odporność na promieniowanie słoneczne i wrażliwość na zarysowania. W przypadku instalacji w ogrodzie mamy do czynienia z pełnym nasłonecznieniem i swobodnym wprowadzaniem nieczystości do basenu a więc wszelkich drobnych twardych materiałów powodujących systematyczne ścieranie powierzchni basenu. Rozwiązaniem jest zadaszenie basenu lub rozważenie zakupu basenu z niecką wykonaną z poliwęglanów (odpornego na zarysowania). Technologia ta ma powszechne zastosowanie przy budowie łodzi.
 • Profil wewnętrzny wanny w dużym stopniu decyduje o przepływie strumienia wody przeciwprądu. Jego kształt nie powinien powodować załamania nurtu i dodatkowe nakładanie się fali. Prawidłowo wykonana niecka basenu powoduje przepływ przeciwprądu górnymi warstwami wody a swobodny powrót na dnie basenu. Tam też powinny znaleźć się elementy filtracji zasysające wodę co ułatwia jej prawidłową cyrkulację.

Na podniesienie komfortu użytkowania basenu ogrodowego z przeciwprądem wpływa również jego funkcjonalność a więc; wejście do basenu, schodki zejściowe, rozmieszczenie miejsc hydroterapii, ławeczka treningowa, płaskie antypoślizgowe dno, wydzielone miejsca na specjalistyczny hydromasaż dolnych partii ciała.

Systemy nadzorujące pracę basenu ogrodowego.


Każdy nowoczesny basen ogrodowy powinien być zautomatyzowany pod względem załączania funkcji użytkowych takich jak;
 • Parametry wody i czasu pracy pomp
 • Filtracja i konserwacja basenu
 • Wirtualny trener dla pracy przeciwprądu
 • Zastąpienie zaworów ręcznych – bramowych, systemami automatycznymi podnosi jakość obsługi basenu (zawory elektroniczne)

Technologia filtracji wody w Swim Spa


Nowoczesne baseny Swim Spa są wyposażane w hybrydowe systemy filtracji z zachowaniem stałej cyrkulacji wody w układzie hydraulicznym i basenie. Warunkiem poprawnej filtracji jest zachowanie ruchu wody i równoczesne stosowanie systemów odkażających w postaci lampy UV, ozonowanie oraz zautomatyzowane dawkowanie chemi basenowej w ściśle określonych dawkach. Taka technologia filtracji gwarantuje wysoką jakość higieniczną wody mimo małej objętości w porównaniu do filtracji stosowanej w basenach tradycyjnych.

Konserwacja i koszty eksploatacji basenów Swim Spa


Czas poświęcony na stałe utrzymanie basenu w gotowości do pływania i rekreacji powinien być jak najkrótszy a prace obsługowe proste nie wymagającej fachowej wiedzy i umiejętności.

Baseny ogrodowe Swim Spa mają podobny system filtracji jak wanny SPA. System ten, opiera się na pompach, które powoli zasysają wodę przez filtry, a także zawory ssące zainstalowane w pobliżu dna kąpieliska. Oznacza to, że tylko około 50% wody, która dostaje się do systemu filtracji, jest faktycznie filtrowane, reszta przepływa przez pompę i ponownie wraca do niecki basenu za pośrednictwem dysz hydromasażu.
Chociaż ten system działa stosunkowo dobrze w wannach z hydromasażem, to przy dużych ilościach wody takich jak w basenie Swim Spa powodował by stopniowe obniżenie jakości wody aż do momentu w którym byśmy musieli zastosować znacznie więcej substancji odkażających, aby utrzymać odpowiednią czystość wody.

Jedną z głównych zalet posiadania basenu ogrodowego Swim Spa jest to, że ich koszty eksploatacji są znacznie niższe niż w innych basenach. Oto trzy główne powody.

Baseny Swim Spa mają budowę kompaktową. Oznacza to, że mają mniej wody do filtrowania i podgrzewania, niż baseny wykonane w technologii tradycyjnej. Technologia filtracji wody korzysta ze znacznie mniejszych, bardziej energooszczędnych pomp i podgrzewaczy wody.
Niecka (wanna) basenu Swim Spa jest izolowana na całej powierzchni, która chroni przed wychłodzeniem i pomaga utrzymać ciepło wody basenowej w dłuższym okresie czasu.
Filtracja wody Swim Spa jest kontrolowana. Możemy dostosować program filtracji do naszych potrzeb kąpielowych. Pozwala to ustawić intensywną pracę pomp poza godzinami szczytu, gdy stawki energii są niższe.

Który typ basenu ogrodowego jest najlepszy?


Wyróżniamy trzy typy basenów ogrodowych Swim Spa w zależności od zastosowanych funkcji użytkowych; terapeutyczne z hydromasażem, rekreacyjne i pływackie. Jaki będzie najlepszy basen ogrodowy?

Nasza decyzja w dużej mierze powinna być oparta o nasze potrzeby i uwzględniać następujące lokalne wymagania;
 • przeznaczenie (funkcje prozdrowotne, relaks - zabawa, aktywny wypoczynek, profesjonalny trening pływacki)
 • warunki instalacji (w ogrodzie lub domu)
 • wielkość niecki basenu, głębokość
 • typ niecki basenu (jednokomorowa lub dwu z wydzielona strefa SPA)
 • warunki klimatyczne eksploatacji basenu
 • czas użytkowania basenu w ciągu roku

Tylko rzetelna odpowiedź na powyższe punkty pozwoli uniknąć niezadowolenia z nieudanego zakupu basenu. Poniżej kilka pomocnych wskazówek.

Jak duży powinien być basen ogrodowy Swim Spa?

Większość producentów spa kąpielowego oferuje kilka wielkości basenu Swim Spa. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest wybór rozmiaru basenu Swim Spa. Wymiary basenu są podane w cm lub calach. Najbardziej popularne wielkości to 13,14,15, 17,21 cali. Im dłuższy basen tym więcej ma cech niezbędnych do profesjonalnego pływania.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar basenu? 

Zacznij od pytania, ile osób będzie regularnie korzystać z kąpieli? Dla osoby jednej lub dwóch, można wybrać dowolny rozmiar basenu. Jednak mając na uwadze koszty użytkowania najlepszym rozwiązaniem jest wielkość 14. Każdy większy basen będzie powodował wydatek pieniędzy na funkcje, z których będziemy korzystać w bardzo ograniczonym czasie.
Jeśli z drugiej strony mamy małe dzieci, które prawdopodobnie będą miały przyjaciół chętnych do imprez w klimacie basenu, warto poszukać Swim Spa o dużej powierzchni strefy pływackiej z licznymi atrakcjami wodnymi do poruszania się i zabawy. Rozsądnym wyborem będzie basen 17 ′ lub 19 ′.

Osoby o dużych wymiarach ciała.

Jeśli jedna lub więcej osób korzystających ze Swim Spa jest dość wysoka, warto rozważyć zakup nieco większego basenu. Swim Spa o wymiarze 12, 14 będzie zbyt krótkie, aby można było wygodnie pływać. Basen Swim Spa o wielkości 16 ′ lub 17 ′ pozwoli na swobodne pływanie bez obawy o uderzenie nogami o siedzenia lub stopnie w przeciwległym końcu basenu.

Jak często będziesz korzystać z basenu Swim Spa?

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego basenu dla całej rodziny, jednym z największych czynników do rozważenia jest w jaki sposób ty i twoja rodzina faktycznie skorzysta z basenu. Podzielimy te potencjalne zastosowania na dwie kategorie; zabawa i relaks oraz aqua fitness.
 • Zabawa i relaks. Baseny Swim Spa były pierwotnie stworzone, by być najlepszym miejscem na aktywny wypoczynek, obecnie co raz więcej osób kupuje do zabawny lub relaksu z zabiegami prozdrowotnymi. Jeśli tak jest odrzućmy wszystkie dostępne opcje fitness a skupmy się na cechach

Czy basen Swim Spa ma wystarczającą ilość miejsc, kiedy chcemy skorzystać z zabiegów hydroterapii?

Oprócz przeciwprądu do pływania większość Swim Spa ma strefę do masażu prozdrowotnego. Jeśli planujemy korzystać z kąpieli w SPA, dla relaksu by odstresować się po długim dniu, musisz się upewnić, że jest wystarczająco dużo miejsc dla jednej lub kilku osób. Jeśli planujemy regularne spotkania z przyjaciółmi, warto wybrać basen Swim Spa ze strefą relaksu minimum z czterema miejscami.

Czy będziesz korzystać z basenu Swim Spa przez cały rok?

Ostatnią rzeczą, o którą należy zadać sobie to pytanie, czy będziemy użytkować basen przez cały rok, czy tylko w okresach cieplejszych. Jedną z głównych zalet basenów Swim Spa w porównaniu z tradycyjnymi basenami jest to, że mogą być używane w każdych warunkach pogodowych. Nie oznacza to jednak, że wszystkie z nich działają równie dobrze w bardzo chłodne dni!
Wszystkie baseny Swim Spa będą działać poprawnie w okresach zimowych, jednak niektóre z nich będą zużywać znaczne ilości energii jeśli nie są odpowiednio przygotowane do okresów chłodniejszych. Eksploatacja takiego basenu może kosztować nawet 2 000 zł lub więcej miesięcznie.
Jeśli planujesz korzystać ze spa w zimie, upewnij się, że jest ono zbudowane z myślą o surowym klimacie. Zatem należy uzyskać od producenta informacje techniczne dotyczące eksploatacji w okresach zimowych.

Wypróbuj zanim kupisz!

Większość sprzedawców basenów Swim Spa oferuje bezpłatne „testy na mokro”, w których można wypróbować działanie poszczególnych funkcji Swim Spa w tym najważniejszej – działanie przeciwprądu pływackiego. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że testy te dotyczą basenów w wersji najuboższej i tak naprawdę miarodajną wiedzą na temat wybranego modelu jest opinia ekspertów czy też świadectwa potwierdzające jakość urządzenia.

Wybierając basen ogrodowy Swim Spa, warto pamiętać iż istotnym elementem decydującym o wyborze jest jego funkcjonalność, dopasowanie do naszych potrzeb a na ostatnim miejscu pozostaje negocjacja ceny.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

7 200,00 PLN

kup
Beinshwimmer BECO wypornościowe buty pływaka

Beinshwimmer BECO wypornościowe buty pływaka wspomagające ćwiczenia aquafitness - buty wodne wzmacniające mięśnie brzucha i nóg.
Szukaj