Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Ćwiczenia aerobowe w SPA BIKE to sposób na idealną sylwetkę!


Efektywne ćwiczenia aerobowe 
w indywidualnych kabinach BIKE TONIC

Jazda na rowerze to najlepszy sport dla osób chcących zdecydowanie schudnąć i poprawić kondycję fizyczną ciała. Teraz dzięki nowej koncepcji połączenia jazdy na rowerze typu aquabike w wodzie z hydromasażem otrzymujemy znacznie efektywniejszy trening. Zestaw indywidualnych ćwiczeń aerobowych na rowerze wodnym aquabike umieszczonego w wannie SPA BIKE TONIC, dodatkowo wyposażonej w hydromasaż to najbezpieczniejsza, najmniej obciążająca forma ruchu szczególnie dla osób starszych nie mogących brać udziału w innych ćwiczeniach wysiłkowych.

Wanna ze stacjonarnym rowerem wodnym aquabike ma 30 dysz hydromasażu ukierunkowane na dolne części ciała. Hydromasaż pobudza, krążenie krwi a drenaż limfatyczny jest dodatkowo aktywowany po przez strumienie wody. Masaż sprzyja usuwaniu toksyn i pomaga organizmowi wyeliminować nadmiar wody odpowiedzialny za obrzęk i cellulit.

Podczas jazdy na rowerze w wodzie spalamy znacznie więcej kalorii (do 1000. W tym samym czasie dysze wodne hydromasażu masują dolne partie ciała zapewniając nam optymalne chłodzenie jednocześnie zapobiegając pobudzaniu bólu i tworzenia się zakwasów mięśniowych. Oprócz kształtowania sylwetki, trening na rowerze aquabike zwiększa wydolność układu krążenia i przywraca prawidłową masę mięśni.Liczne ułatwienia i możliwość dopasowania stacjonarnego roweru do wielkości sylwetki wpływają na komfort treningu. Rower wodny w wannie SPA BIKE TONIC, ma możliwość zmiany ustawienia poziomu oporu pedału dopasowanego do wymaganego tempa. Duży wyświetlacz LCD informuje nas na bieżąco o spalonych kaloriach, przebytym dystansie, czasu pracy i wiele innych przydatnych parametrów pozwalających na ocenę efektywności treningu. Zaletą tego systemu jest możliwość przeprowadzenia automatycznego treningu na różnych poziomach wydolności ze zmiennym trybem obciążenia w czasie – trening interwałowy

Wirtualny trener informuje nas o każdej zmianie prędkości poniżej wymaganej. Zmiana pozycji na rowerze jest pokazywana na ekranie, oraz dodatkowy komentarz dla dalszych czynności. Na ekranie możemy zobaczyć wizualizację dowolnego obrazu np. ścieżka rowerowa, krajobraz. Te wszystkie elementy zdecydowanie poprawiają efektywność treningu aerobowego a na podstawie zebranych danych możemy zmieniać obciążenie. Czas ćwiczeń w kabinie SPA BIKE TONIC jest interaktywny co sprzyja naszej uwadze. 

Odmienną formą indywidualnego treningu jazdy rowerem stacjonarnym SPA BIKE TONIC w wannie SPA są ćwiczenia aquacycling na rowerze aquabike. Ćwiczenia są organizowane na dowolnym basenie. Prowadzący zajęcia instruktor wydaje odpowiednie polecenia grupie osób jadących na rowerach wodnych w basenie. Jest to łagodniejsza forma treningu i bardziej dostępna dla osób potrzebujących większej przestrzeni wody do ćwiczeń.


Jazda rowerem w wodzie aquabike

Dlaczego SPA BIKE TONIC


Niewątpliwą zaletą aquabike jest możliwość treningu w każdej porze roku bez względu na pogodę. Niewielkie wymiary urządzenia, prosta instalacja i niskie koszty utrzymania sprzyjają popularyzacji posiadania roweru typu aquabike SPA BIKE TONIC na własny użytek w domu. Personalizacja urządzenia, możliwość odczytywania parametrów treningu, swobodny dostęp, pełna higiena gwarantuje efektywny trening i szybkie osiągnięcie założonego celu.

Hydromasaż, oświetlenie LED, zawsze świeża i czysta woda z właściwie dopasowaną temperaturą zapewniają komfortowe warunki do ćwiczeń nie tylko motorycznych. Dopasowany system hydromasażu wpływa pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy, zewnętrzną warstwę skóry wytrącając skutecznie nadwyżkę wody (celullit). Nadanie dolnym partiom ciała smukłej i zdrowo wyglądającej skóry to efekt widoczny już po paru sesjach treningowych.

Możliwość korzystania z treningu w profesjonalnych klubach Studio Aquafitness i SPA daje swobodę rezerwacji sesji treningowej każdego dnia w godz. Od 8.00 do 22.00. Sesje treningowe funkcjonują w odstępach 15 minutowych w czasie 30 lub 45 minut. Większość tego typu klubów ma dostęp do doradców w zakresie wiedzy dietetycznej i terapii pomagającej przywrócić sprawność fizyczna ciała.

Korzyści systematycznego treningu 
w SPA BICE TONIC


W pełni profesjonalne Studio Aquafitness & SPA posiada kilkanaście indywidualnych kabin z osprzętem wspomagającym trening np. ekran z informacjami medialnymi lub zapisem ścieżki rowerowej w ekstremalnych warunkach. Różnorodność zmiennych parametrów pracy roweru pozwala użytkownikom na zmianę cyklu ćwiczeń dopasowanych do trybu zaawansowania siłowego i kondycji. Taka forma funkcjonowania klubu systematycznie zwiększa grono osób korzystających z jazdy rowerem aquabike w wannie SPA ze względu na ich indywidualny charakter.

Oto najważniejsze korzyści wynikające z systematycznego treningu aquabike.

 • drenaż limfatyczny
 • jędrna skóra
 • stymulacja i wzmocnienie mięśni
 • wzmocnienie układu krążenia i oddechowego
 • ustabilizowanie akcji serca
 • redukcja tłuszczu i cellulitu
 • zmniejszenie efektu skórki pomarańczowej
 • utrata masy ciała
 • zgrabna sylwetka
 • uelastycznienie pracy stawów

 


Różne rodzaje kabin aquabike

Ze względu na inne potrzeby osób chcących korzystać z ćwiczeń aquabike są dostępne różne kabiny z rowerami o innym profilu funkcjonowania i oddziaływania na potrzeby fizyczne użytkowników

Przykładowo; kabiny z rowerem wodnym typu Spabike Tonic, posiadają typowe siodełko rowerowe, a Spa Bike Relax umożliwia jazdę rowerem w pozycji pół leżącej. Ten typ roweru szczególnie polecany jest kobietom w ciąży lub osobom odbywającym szczególną rehabilitację fizjoterapeutyczną.

Innym rozwiązaniem jest rower wodny Watersteper. Gdzie ćwiczenia są realizowane za pośrednictwem rąk. Urządzenie te może stanowić uzupełnienie oferty związanych z pełnym cyklem zabiegów rehabilitacyjnych dla osób mocno ograniczonych sprawnością ruchową.Mimo niskiego obciążenia ćwiczeniami aerobowymi na rowerach typu aquabike w kabinie przed rozpoczęciem tego lub innego programu aqua fitness, warto wcześniej skonsultować się z lekarzem lub innym pracownikiem służby zdrowia o predyspozycjach organizmu do ćwiczeń.
 
 Aquabike wymaga konsultacji z lekarzem w przypadku;

 • wysokie ciśnienie krwi lub choroby serca,
 • gdy od czasu do czasu odczuwamy ból w klatce piersiowej podczas znacznego wysiłku,
 • gdy mamy znaczną otyłością,
 • problemy ze stawami kostnymi,
 • w przypadku wystąpienia; omdlenia, zawrotów głowy, duszności spowodowanych aktywnością fizyczną - program ćwiczeń powinien być przerwany natychmiast wstrzymany. 

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike

Cena na zapytanie

Szukaj