Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Bieżnia wodna iTradmill do biegania i aqua fitnessu


Efektywne bieganie na bieżni wodnej iTreadmill


Aquajogging czyli bieganie w wodzie z możliwością wykorzystania bieżni wodnej staje się co raz bardziej popularna w naszym społeczeństwie. Zalety takiego treningu są oczywiste;
 • Z oporem wody muszą zmierzyć się nasze naczynia krwionośne
 • Środowisko wodne wspomaga układ krążenia również przez to, że wspomaga nasz system termoregulacji.
 • Aquajogging ma zbawienny wpływ na nasz układ mięśniowy i kostny
 • Ćwiczenia polecane są wszystkim osobom pracujących w warunkach sprzyjających powstawaniu skrzywień kręgosłupa
 • Skołatane nerwy, depresje, nerwice i inne choroby natury psychicznej również są podstawą do wybrania tej właśnie dyscypliny sportu
 • Trening w wodzie jest bezpieczniejszy i pozwala na szybkie wznowienie aktywności fizycznej po ciężkich urazach i kontuzjach
 • Bieganie w wodzie nie ma ograniczeń wiekowych, doskonale wpływa na terapie odchudzania

Podczas aqua joggingu bieg wymaga większego wysiłku niż podczas tradycyjnego treningu na lądzie. Wynika to z dodatkowych oporów wody, które trzeba pokonać oraz z konieczności nieustającego kontrolowania ułożenia ciała. Podczas, w dużej mierze podświadomego, procesu utrzymania równowagi i zachowania właściwej pozycji pracuje masa mięśni stabilizujących, co zwiększa potrzeby tlenowe organizmu.

By skorzystać z powyższych zalet musimy znaleźć optymalny sprzęt i miejsce na realizację naszych celów. Ciekawym i na pewno efektywnym rozwiązaniem jest bieżnia wodna umieszczona w wannie SPA lub Swim Spa z przeciwprądem wodnym. Środowisko wodne i wymuszony przepływ wody dodatkowo oddziałują na tkanki mięśniowe przyspieszając proces rozkładu tkanki tłuszczowej jednocześnie zapobiegając tworzeniu się zakwasów przy intensywnym treningu.

Zalety biegania na bieżni wodnej iTreadmill


Idealnym rozwiązaniem jest kompaktowa bieżnia wodna aqua fitness iTreadmill. Bieganie na tego typu bieżni wodnej jest równie efektywne jak tradycyjny jogging w terenie. Dodatkowe korzyści przy wykorzystaniu bieżni aqua fitness iTreadmill to;
 • zwiększony zakres ruchów
 • mniejsze obciążenie mięśni i stawów
 • elastyczna regulacja większego oporu wody (przeciwprąd wodny)
 • dostępność ćwiczeń w każdych warunkach pogodowych
 • wirtualny trener dopasowujący intensywność biegania do wyznaczonych celów
 • higieniczne warunki
 • dodatkowa strefa wypoczynku pozwalająca na wykonanie intensywnych zabiegów hydromasażu na wybrane partie ciała

Połączenie biegu na bieżni wodnej w wannie SPA z hydromasażem różnicują intensywność treningu znacznie poprawiając efektywność, przyspieszą proces rehabilitacji eliminując do minimum ryzyko kontuzji.

Korzyści biegania na bieżni wodnej iTreadmill


Bieżnia wodna iTreadmill to opcja korzystna dla osób z reumatyzmem i innymi chorobami stawów, dystrofią mięśniową, zanikiem mięśni i urazami kończyn dolnych.
Technologia wykonania bieżni wodnej iTreadmill jest ukierunkowana na jedno stanowisko lub kilka. Oznacza to, że jest dostępna dla osób preferujących osobisty charakter joggingu lub dla małych grup chcących realizować trening wspólnie. Ta opcja zdecydowanie jest wskazana dla małych klubów aqua fitness.

Bieganie w wodzie pozwala utrzymać sprawność mięśni, systemu oddechowego i nerwowego osobom, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą podjąć typowego treningu na lądzie. Dlatego szczególną uwagę na aqua jogging zwracają na niego zawodnicy, którym kontuzje lub urazy uniemożliwiają normalne bieganie. Aktywność w wodzie nie łączy się z eksploatowaniem kolan, obciążaniem kręgosłupa, stóp, czy ścięgna Achillesa, a więc pozwala zachować formę podczas kontuzji, które najczęściej trapią biegaczy.

Właściwa technika biegania na bieżni iTreadmillNiezwykle ważna jest odpowiednia technika biegania, nie powinno się utrwalać złych nawyków, a gdy zmęczenie uniemożliwia prawidłowe wykonanie ruchu należy po prostu zrobić krótką przerwę. W tym celu bieżnia wodna przy każdym stanowisku ma miejsce siedzące z opcjami hydromasażu. Na kilku pierwszych treningach należy skupić się na wypracowaniu poprawnej techniki oraz przyzwyczaić się do nowego środowiska.

Ten proces ułatwia w pełni zautomatyzowany trener wirtualny. Na ekranie LCD możemy kontrolować technikę biegania oraz odczytywać zgodność tempa z wyznaczonym poziomem treningu.
Podczas aqua joggingu najlepiej realizować treningi interwałowe i powtórzeniowe oraz wszelkiego rodzaju zabawy biegowe. Pozwoli to ograniczyć nudę, a intensywniejsze środki treningowe stosowane w wodzie przynoszą świetne efekty i procentują podczas tradycyjnego biegania na lądzie.

Aquajogging to również recepta na wiele dolegliwości określanych mianem chorób cywilizacyjnych!
Szereg opcji w basenie SPA z bieżnią wodną iTreadmill ułatwii znalezienie tej, która jest najbardziej odpowiednia dla wyznaczonych celów. Wybierz jedn z pięciu modeli basenu z automatyczną bieżnią wodną, by zaspokoić wszystkie poziomy sprawności fizycznej. Od modeli dla indywidualnych treningów, po przez entuzjastów wspólnych ćwiczeń.

Typy i wymiary bieżni wodnej iTreadmill


sPA 8358

1-osobowa bieżnia z dyszami

Wymiary: 340 cm x 228 cm x 150 cm

Pojemność wody: 4 164 litrów

Przeciwprąd: Swim Jet System 


sPA 8368

2-osobowa bieżnia z dyszami

Wymiary: 340 cm x 228 cm x 150 cm

Pojemność wody: 4 164 litrów

Przeciwprąd: Swim Jet System 


sPA 8378

3-osobowa bieżnia z dyszami

Wymiary: 443 cm x 228 cm x 150 cm

Pojemność wody: 6 056 litrów

Przeciwprąd: Swim Jet System 


sPA 8388

4-osobowa bieżnia z dyszami

Wymiary: 546 cm x 228 cm x 150 cm

Pojemność wody: 7 950 litrów

Przeciwprąd: Swim Jet System 


sPA 8398

5-osobowa bieżnia z dyszami

Wymiary: 650 cm x 228 cm x 150 cm

Pojemność wody: 9 085 litrów

Przeciwprąd: Swim Jet System 


Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike
Szukaj