Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Instalacja fotowoltaiczna sposób na tanią energię elektryczną!

Instalacja fotowoltaiczna hybrydowa

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii!

Rosnące koszty prądu elektrycznego a także zagrożenia z jego niedoborem wymusza na odbiorcach szukanie rozwiązań alternatywnych. Skutecznym i szybkim rozwiązaniem wydaje się być instalacja ogniw fotowoltaicznych. Instalacja fotowoltaiczna podlega cały czas unowocześnieniu i daje już dzisiaj możliwość wykorzystania ogólno dostępnej energii ze Słońca po najniższych możliwych kosztach przez 24 h. 

Instalacja fotowoltaiczna doskonale komponuje się z urządzeniami wymagającymi ciągłych dostaw energi elektrycznej np. baseny ogrodowe, wanny z przeciwprądem Swim Spa i ogrodowa wanna SPA gdzie wspomaga instalacje przygotowania ciepłej wody, pracę pompy wytwarzające przeciwprąd oraz hydromasaż. W zależności o typu instalacji fotowoltaicznej możemy z niej skorzystać w ciągu dnia a przekazaną nadwyżkę do sieci w kolejnych okresach rozliczeniowych. Taki układ nie jest do końca efektywny. Dlaczego?

 • usługa przesyłu i magazynowania wyprodukowanej energii kosztują nas 20%
 • istnieje ryzyko przerw w dostawie prądu

Technologia utrzymania basenu w stałej gotowości potrzebuje energii przez 24 h. Okresowe wyłączanie podgrzewu wody basenu i innych elementów wspomagających ten proces jest nie ekonomiczny, (taniej jest dogrzewać i utrzymywać stałą temperaturę wody). Dla basenów krytych, dochodzą jeszcze potrzeby energetyczne związane z pracą wentylacji osuszającej hale basenu.


Hybryda instalacji fotowoltaicznej 

Nowoczesna instalacja fotowoltaiczna powinna się charakteryzować jak najdłuższym okresem produkcji i oddawania wyprodukowanej energii elektrycznej. Sukcesem takiej instalacji jest idealne dopasowanie produkcji energii do naszych potrzeb w całym zakresie użytkowania oraz zarządzanie przez inwerter. Miarą takiej inwestycji jest koszt elementów systemu i szybki zwrot – najlepiej 5-10 lat. Istotną wadą obecnej instalacji fotowoltaicznej jest;

 • produkcja prądu wyłącznie w sprzyjających okresach pogodowych (czas nasłonecznienia)
 • brak możliwości poboru prądu z paneli fotowoltaicznych przy przerwach awaryjnych sieci elektrycznej

Odpowiedzią na wyżej wymienione niedoskonałości jest zmieniająca się technologia, która dostarcza nam dwa elementy poprawiające wykorzystanie istniejącej instalacji jak również tej w przygotowaniu.

 • inwerter hybrydowy
 • magazyn energii elektrycznej

Taka instalacja to wizja 24 h Słońca. Dopracowana w szczegółach praca inwertera hybrydowego w czasie braku prądu z sieci, nawet bez opcji magazynu energii elektrycznej gwarantuje nam zasilanie odbiorników o mocy do 3kW. Opcja magazynu energii elektrycznej – akumulatorów daje nam dodatkowo całkowitego uniezależnienia się od dostawcy. System działa w pełnej równowadze bez względu na stan sieci zewnętrznej. Korzystamy na bieżąco z własnej produkcji energii elektrycznej a nadwyżkę prądu magazynujemy. 

Oczywiście miarą sukcesu jest idealne zestawienie parametrów technicznych wynikających z możliwości produkcji prądu za pośrednictwem paneli słonecznych – ich sumaryczna moc, zintegrowana z bieżącymi potrzebami zużycia prądu na potrzeby socjalne gospodarstwa domowego i instalacji basenu. Wyznacznikiem tego stanu jest odpowiedniej wielkości magazyn energii elektrycznej.

Pewne odchylenia od idealnego projektu, możemy skorygować stałym przyłączem elektrycznym sieci. Funkcjonalność inwertera hybrydowego pozwala nam precyzyjnie zarządzać wyprodukowanym prądem przez naszą instalację i tą która jest dostarczana.

 • Zasilanie całego gospodarstwa domowego, również odbiorników trójfazowych
 • Automatyczne przełączanie na zasilanie rezerwowe, w przypadku awarii sieci
 • Wydajne przepływy energii dzięki technologii Multi Flow, nawet w sytuacjach korzystania z zasilania rezerwowego

Oznacza to że możemy zaplanować czas ładowania akumulatorów. W chwili niekorzystnych warunków pogodowych i ograniczeniu własnej produkcji prądu korzystamy ze specjalnej niższej taryfy dostawcy prądu z sieci i ładujemy akumulatory. Co zyskujemy?


Panek fotowoltaiczny
 • Optymalne wykorzystanie paneli słonecznych w każdych warunkach pogodowych
 • Dłuższy okres pracy instalacji w oparciu o własny prąd
 • Wydłużenie czasu użytkowania prądu przy niższej taryfie zakupu prądu elektrycznego
 • Odbiorniki o większym poborze, takie jak samochody elektryczne, można szybko i efektywnie ładować z akumulatora
 • Automatyczne przełączanie na zasilanie rezerwowe, w przypadku awarii sieci
 • Dzięki zasileniu kilku odbiorników jednocześnie, możliwe jest stabilne zasilanie awaryjne
 • Bezpieczeństwo energetyczne
 • Wysoka elastyczność przy projektowaniu systemu (większe wartości prądów wejściowych)
 • Niskie koszty eksploatacji

Oferowane przez Nas instalacje fotowoltaiczne zawierają wszystkie komponenty niezbędne do montażu i uruchomienia w standardowych warunkach zabudowy. Oprócz podstawowej oferty instalacji od 0,7 do 50 kW, dostępne są rozwiązania dostosowane do odmiennych warunków eksploatacji i wymagań indywidualnych Inwestora. Przy doborze instalacji fotowoltaicznej poszczególne komponenty są tak dobrane aby zapewnić wielkość instalacji PV zdolnej pokryć co najwyżej 100% rocznych potrzeb gospodarstwa domowego w energię elektryczną. 

Uwaga! Obecne przepisy ograniczają możliwość odsprzedaży nadwyżki energii elektrycznej a nie wykorzystana w ciągu roku przechodzi na własność dostawcy prądu elektrycznego z którym jesteśmy związani umową. Warto zatem uzupełnić instalację o magazyn energii i nowoczesny hybrydowy inwerter. Uzupełnieniem instalacji fotowoltaicznej może być również pompa ciepła dla celów podgrzewu ciepłej wody i ogrzewania pomieszczeń domu.

Państwa korzyści?

 • Wysokiej jakości moduły z atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Panele słoneczne charakteryzują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne (np. grad) dzięki użyciu hartowanego szkła, foli ochronnej EVA oraz ramy aluminiowej usztywniającej całość.
 • Wysoka sprawność konwersji energii. (nawet do 20%)
 • Oszczędność. Instalacja solarna chroni przed częstymi podwyżkami cen prądu. Planowana kosztowna modernizacja polskiego sektora energii z pewnością wpłynie na dalsze podwyżki rachunków.
 • Najwyższe standardy jakości w zakresie ogniw krzemowych. Wszystkie niezbędne komponenty instalacji fotowoltaicznej dopasowane do siebie.
 • Szybki montaż dzięki łatwemu łączeniu przewodów elektrycznych. Inwerter o wysokiej wydajności z wyświetlaczem – opcjonalna rejestracja danych możliwa jest również w trybie zdalnym lub przez portal internetowy i za pomocą urządzeń końcowych.
 • Niezależność od dostawcy prądu w przypadku dużej pojemności magazynów energii elektrycznej.
 • Bezpieczeństwo stałego źródła prądu elektrycznego
 • Szybki zwrot kosztów poniesionych podczas instalacji
 • Gwarancja. Żywotność paneli fotowoltaicznych to 25-35 lat. Gwarancja na panel słoneczny w zależności od producenta obejmuje okres 10-12 lat.

Wsparcie realizacji inwestycji

 • Dobór: kalkulator PV i konsultacje
 • Projekt i wsparcie w uzyskaniu finansowania
 • Dostawa i montaż instalacji PV
 • Odbiór PPOŻ 
 • Uruchomienie i pomoc w przyłączeniu do sieci

Zapytaj o ofertę?

Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami produktów i usług projektowych, wykonawczych. Jeżeli chcesz uzyskać szczegółowe informacje odnośnie naszych systemów, możliwości przeprowadzenia instalacji prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko*
Firma
Adres e-mail*
Telefon
Temat wiadomości*
Treść wiadomości*

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike

Cena na zapytanie

Szukaj