Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Jacuzzi ogrodowe jak wybrać?


Przewodnik dla kupującego wannę
z hydromasażem...


Jak kupić wannę z hydromasażem?


Kupując jacuzzi ogrodowe, musimy rozważyć wiele decyzji. Różne rodzaje zarysu wany cechy, komponenty i akcesoria mają swoje zalety i wady. Niezależnie od tego, czy chcemy korzystać z wanny z hydromasażem do rekreacji, rozrywki, relaksu, aqua fitnessu lub hydroterapii, powinniśmy zrealizować następujące kroki w ramach procesu zakupu:


·        Wybór typu wanny dopasowany do naszych upodobań

·        Porównać rozmiary, kształty i style niecki wanny

·        Wybrać, funkcje jacuzzi dla naszych potrzeb

·        Uwzględnić koszty eksploatacji

·        Sprawdzić wymagania dotyczące eksploatacji i obsługi

·        Określić budżet na wannę z hydromasażem

·        Dodatkowe akcesoria do wanny z hydromasażem i opcje ulepszenia

·        Możliwość wyboru specjalnych opcji

·        Lokalizacji jacuzzi i jego bezpośredniego otoczenia

·        Sprawdzić rzetelność marki wanny z hydromasażem, jacuzzi


Czego szukać w wannie z hydromasażem?


Wybór odpowiedniej wanny z hydromasażem zapewnia najlepszą możliwą hydroterapię dopasowaną do naszych potrzeb. Wiedza o tym, czego szukać w wannie z hydromasażem, pomaga wybrać; dysze, siedzenia, pompę wody, system filtracji, izolację, akcesoria i opcje otoczenia. Najlepsze wanny z hydromasażem zawierają profesjonalne rozwiązania, która pozwalają na zdalne monitorowanie i sterowanie wybranymi funkcjami wanny z hydromasażem.


Rodzaje dysz w wannie z hydromasażem


Zabiegi SPA na bazie wody wykorzystują strumienie pod wysokim ciśnieniem do masażu mięśni i pobudzania krążenia
. Twoja idealna wanna z hydromasażem, jacuzzi powinna zawierać kombinację strategicznie rozmieszczonych różnych rodzajów dysz o zmiennej charakterystyce masażu, które zapewnią pożądaną hydroterapię. Liczba dysz i ich rozmieszczenie w wannie z hydromasażem odgrywa znaczącą rolę w ogólnym korzystaniu z wanny z hydromasażem. Niektóre z najczęstszych rodzajów dysz do jacuzzi to:

 

·         dysze obrotowe poruszają wodę po okręgu

·         dysze punktowe zapewniają masaż podobny do akupresury, aby złagodzić dyskomfort i napięcie

·         dysze terapii docelowej można regulować w celu rozluźnienia kluczowych punktów napięcia, takich jak łydki lub dolna część pleców.

·         dysze oscylujące, ugniatanie zapewniają nacisk, który ma  właściwości terapeutyczne i relaksujące.

·         dysze kierunkowe można ustawić tak, aby kierowały nacisk w dowolnym kierunku.

·         dysze pulsatora mają dwa lub więcej otworów, które zmieniają ciśnienie wody w określonym zakresie.

·         dysze multimassage mają wiele małych otworów, które rozdzielają ciśnienie wody na poszczególne mniejsze strumienie.

·         dysze do stóp zapewniają pulsujący masaż hydroterapeutyczny podeszew stóp.

·         dysze natryskowe zapewniają delikatny strumień relaksującego ciśnienia.

strumienie klastrowe zwane także strumieniami ozonowymi, wysyłają strumień wody przez otwartą sekcję środkową.


Materiały na wanny z hydromasażem

Zewnętrzna obudowa wanny z hydromasażem to część, którą wszyscy widzą. Obudowy zewnętrzne są dostępne w różnych materiałach, kolorach, wzorach i fakturach.
Porównując opcje wanny z hydromasażem, należy  szukać zewnętrznej obudowy wykonanej z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne lub promieniowanie UV. Inwestowanie w solidniejsze materiały oszczędza czas i pieniądze na konserwację w przyszłości.

Wanny z akrylu i formowane rotacyjnie są popularne ze względu na ich trwałość. Winylowe wanny z hydromasażem są tańsze, ale zwykle gorszej jakości.


Fotele do jacuzzi


Niezależnie od tego, czy planujemy używać wanny z hydromasażem do terapii, czy do relaksu, potrzebujemy odpowiedniego profilu miejsc, dopasowanego do naszych potrzeb. Ważne by podczas sesji nasze ciało nie podlegało samoczynnemu przemieszczaniu się na skutek działania ciśnienia strumienia wody.

 

·         Miejsca siedzące proste zapewniają proste siedzenie. Można łatwo przemieszczać się z jednej części spa do drugiej.

·         Fotele konturowe profilowane (kapitańskie), obejmują podłokietniki, zagłówki i wspornik masujący. To najbardziej pożądane miejsca hydroterapii.

·         W przypadku ławek wanna z hydromasażem ma zwykle jedno wyprofilowane siedzisko z ławą wokół niej. To miejsca chwilowego wypoczynku przed kolejną sesja terapii. Mogą stanowić element pomocniczy przy ćwiczeniach jogii lub aqua fitness.

·         Fotele wypoczynkowe – leżanki (L)są idealne dla osób poszukujących relaksu. Ergonomicznie zaprojektowane siedziska dopasowują się do każdego kształtu ciała, zapewniając komfort terapeutyczny. Ten rodzaj siedzenia pozwala leżeć prawie poziomo w wodzie, co daje uczucie prawie nieważkości.

·         Fotele obrotowe umożliwiają zmianę pozycji i dostosowanie rodzaju masażu hydroterapeutycznego na poszczególne partie ciała.

·         Terapeutyczne siedzenia wysokiego komfortu zapewniają dodatkowe punkty masażu, zwykle na karku, plecach i ramionach. Niektóre firmy oferują głęboko zanurzone siedzenia, które umieszczają Cię tak nisko, jak tylko możesz, aby zapewnić ulgę szyi i kręgosłupa.

Fotele z funkcją schładzania pozwalają Twojemu ciału pozostać częściowo poza wodą. Oprócz tego, że są najfajniejszą częścią wanny z hydromasażem, są one dobre do wchodzenia i wychodzenia z wanny, adaptując ciało do zmieniającej się temperatury. Zwykle miejsca te zapewniają masażu nóg, kostek i stóp.


Systemy filtrujące w jacuzzi


Filtry do wanny z hydromasażem
mają kluczowe znaczenie dla wydajności hydromasażu i zapewniają sprawne działanie wszystkich jej systemów hydraulicznych. Należy unikać filtrów, które są wykonane z bawełny lub mieszanek papieru, ponieważ muszą być dość często wymieniane.

Systemy filtrów typu ssącego są najczęściej używane, ponieważ są łatwo dostępne. Na jednym z boków wanny zamontowany jest filtr ssący, który zasysa wodę przez pompę tłoczy przez grzałkę i dysze. Filtracja wychwytuje widoczne zanieczyszczenia unoszące się na powierzchni wody, a w dalszym systemie filtracji wody są usuwane mikroorganizmy niewidoczne gołym okiem.

Większość luksusowych wanien z hydromasażem wykorzystuje systemy filtrów ciśnieniowych, ponieważ są one najbardziej skuteczne. Systemy filtracji ciśnieniowej mieszczą się wewnątrz wanny lub pompy. Filtry nabojowe,(teleskopowe ), zwykle wykonane z poliestru, są popularnym wyborem w systemach filtracji ciśnieniowej, ponieważ są łatwe w utrzymaniu.


Izolacja wanny z hydromasażem


Izolacja wanny z hydromasażem ma kluczowe znaczenie, ponieważ zapewnia wydajną pracę wanny przy niskich kosztach eksploatacji oraz chroni niektóre jej główne elementy. Wysokiej jakości izolacja jest zwykle wskaźnikiem wysokiej jakości wanny z hydromasażem. Najpopularniejszymi rodzajami izolacji wanien z hydromasażem jest izolacja barierowa, częściowa i pełna izolacja piankowa. Większość ekspertów sugeruje unikanie izolacji z pianki natryskowej, ponieważ może ona szybko nasiąknąć wodą. Nowa technologia zastępuje klasyczną piankę poliuretanową pianką bez porów.


Akcesoria do wanien i meble SPA


Można łatwo dostosować otoczenie wanny za pomocą akcesoriów, takich jak pokrywy termiczne, parawany i stopnie meblowe. Akcesoria do jacuzzi można kupić w dowolnym momencie.

Pokrywa wanny z hydromasażem. Większość wanien jest wyposażona w pokrywy termiczne jako komplet. Jeśli szukasz zamiennika, zastanów się, jakich czynników należy szukać przy porównywaniu najlepszych pokryw wanien z hydromasażem.
Podnośnik osłony. Pokrywy wanny z hydromasażem mogą być ciężkie i trudne do zakładania i zdejmowania wanny z hydromasażem. Podnośnik pokrywy ułatwia podnoszenie ciężkich pokrowców dzięki specjalnym dźwigniom pneumatycznym i sprężynowym. Przy dużych gabarytach jacuzzi można zainstalować pokrywy rolowane.
Poduszki SPA. Poduszki lub zagłówki to niedrogi sposób, aby uczynić wannę jeszcze bardziej komfortową. Poduszki do wanien z hydromasażem są zwykle wykonane z gumowanego tworzywa sztucznego z przyssawkami utrzymującymi je na miejscu. Obecnie stanowią standard wyposażenia u większości profesjonalnych jacuzzi.
Schody do SPA. Schody do jacuzzi są przenośne i ułatwiają wchodzenie i wychodzenie z wanny. Większość najlepszych marek wanien z hydromasażem sprzedaje również stopnie SPA, które płynnie wtapiają się w otoczenie.
Architektura otoczenia wanny z hydromasażem. Wiele firm sprzedaje elementy modułowe, takie jak ławki, taborety, stoły i miejsce do przechowywania akcesoria wokół wanny z hydromasażem. To sprytna alternatywa, jeśli nie masz jeszcze tarasu, na którym można umieścić wannę z hydromasażem z odpowiednią aranżacją.
Altanka lub pergola. Altana lub pergola zwiększa prywatność wanny z hydromasażem. Altana to konstrukcja wolnostojąca z dachem. Pergole to otwarte konstrukcje z pionowymi słupkami i otwartą kratownicą.


Opcje wyglądu jacuzzi

Wanny z hydromasażem są dostępne w różnych kolorach i wzorach. Kolor wanny z hydromasażem może uzupełniać otoczenie i nadawać przyjemną wygląd. Niektóre z najlepszych współczesnych wanien z hydromasażem są wyposażone w opcje, które tworzą idealną atmosferę do kąpieli w SPA. Popularne opcje podnoszące nastrój wanny z hydromasażem obejmują paski świetlne LED, wodospady, fontanny, głośniki, uchwyty na kubki i pływające gry.

Oświetlenie dekoracyjne może zmienić nastrój z łagodnego i relaksującego na ekscytujący i energiczny. Lokalizacja światła może być nad lub pod wodą lub wokół krawędzi wanny. Nawet jeśli zrezygnujemy z wbudowanych funkcji oświetlenia, warto dodać nieoryginalne paski świetlne LED, które tworzą kolorowe środowisko. Wiele akcesoriów oświetleniowych do wanien z hydromasażem jest zasilanych energią słoneczną.

Sprzęt audio i głośniki przeznaczone do wanien z hydromasażem są wodoodporne. Głośniki można z łatwością łączyć z urządzeniami przez Wi-Fi lub Bluetooth.

Pytania dotyczące wanny z hydromasażem przed zakupem.

1.       Jaka jest najlepsza pora roku na zakup wanny z hydromasażem?

2.       Jak długo funkcjonują wanny z hydromasażem?

3.       Czy wanny z hydromasażem to dobra inwestycja?

4.       Jaka jest różnica między wanną z hydromasażem a jacuzzi?

5.       Ile kosztuje dwuosobowa wanna z hydromasażem?

6.       Czy możesz negocjować ceny wanien z hydromasażem?

7.       Co to jest hydroterapia?

8.       Czy ubezpieczenie zdrowotne może refundować jacuzzi?

9.       Ile kosztuje korzystanie z jacuzzi?

10.   Jak działa wanna z hydromasażem?

11.   Z czego wykonane są wanny z hydromasażem?


Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

9 500,00 PLN

kup
Beinshwimmer BECO wypornościowe buty pływaka

Beinshwimmer BECO wypornościowe buty pływaka wspomagające ćwiczenia aquafitness - buty wodne wzmacniające mięśnie brzucha i nóg.
Szukaj