Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Które grille ogrodowe są najlepsze, gazowe czy węglowe?

Grille ogrodowe do zabudowy Cal Flame

Grill ogrodowy ale jaki!

Przygotowanie grilla kojarzy nam się z okresem wakacyjnym i wieczorową porą. Zapach smaku i dymu zawsze będzie przywoływał najlepsze chwile wspólnie spędzone z przyjaciółmi. Dlatego chętnie kupujemy je i organizujemy przy nich spotkania i wspólne zabawy.

Wybór grilla obecnie to nie jest łatwa decyzja. Duża ilość producentów i ich indywidualne rozwiązania dla poszczególnych modeli sprawia, że mamy większy kłopot. Postarajmy się zatem wskazać drogę do najlepszego wyboru na bazie uznanej marki z USA w branży „Otoczenie domu” Cal Spas oraz Cal Flame®. 

Do wyboru mamy grille ogrodowe do zabudowy tak zwane głowice w wersji:

 • na paliwo stałe, węgiel, drzewo
 • zasilane z butli gazem propan - butan

Ogrodowe grille węglowe do zabudowy

Tradycja posiłków grillowych opiera się na tym palenisku zasilanym węglem. 
Grill węglowy sprawia, że potrawy lekko się wędzą, leżąc w przestrzeni tworzącego się dymu z paleniska. Część osób lubi to i kojarzy się im z prawdziwym grillowaniem. Tego efektu nie osiągniemy na grillu zasilanym innym źródłem ciepła. Zaletą większych grilli węglowych jest też możliwość zastosowania na nich rożna. Grill ogrodowy z obrotowym rożnem umożliwia dokładne opiekanie mięsa z chrupiącą tkanką zewnętrzną.

Wadą grilla węglowego jest dość spora ilość popiołu, która towarzyszy w jego obsłudze. Utrzymanie posiłku w idealnej czystości jest zawsze kłopotem i nie zawsze lubiana przez smakoszy. Musimy również zadbać o wcześniejsze przygotowanie paleniska – czyszczenie oraz odpowiedni zapas paliwa - węgiel. W czasie przygotowywania posiłku nie bez znaczenie jest stała kontrola podtrzymywania płomienia. Grill węglowy z pewnością wymaga większego zaangażowania w proces przygotowania posiłku i wymaga stałego dozoru.

Czy to oznacza, że grille węglowe nie mają już dziś zastosowania?

Producent nowoczesnych ogrodowych grilli Cal Flame® nie wykluczył miłośników tradycji. Stworzył nowy produkt, który wyróżnia się funkcjonalnością a przede wszystkim trwałością i łatwą obsługą grilla.


Grill na węgiel do zabudowy Seria G to obecnie najlepszy grill węglowy, jaki jest dostępny na rynku. Ten grill węglowy o powierzchni 80 cm ma solidną konstrukcję ze stali nierdzewnej 430, a także wskaźnik temperatury i ekskluzywny ruszt w kształcie litery V. Łatwa do regulowania korba połączona z tacą na węgiel drzewny, pozwala łatwo regulować ciepło po przez zmianę wysokości paleniska. Grill jest zbudowany w kształcie głowicy do zabudowy zatem dla usprawnienia czynności w przygotowaniu posiłku możemy osadzić go na konstrukcji szafki kuchni ogrodowej lub mobilnym wózku na kółkach jezdnych.

Użyty materiał ze stali nierdzewnej i jego kształt pozwala na poszerzenie możliwości zróżnicowania przygotowywanych posiłków. Na tackach roboczych i ociekowych możemy przygotować również inne posiłki które przy tradycyjnym ruszcie węglowym nie miały by możliwości powstania.   

Dla miłośników tradycji grill węglowy w nowoczesnej technologii Cal Flame® to słuszny i najlepszy wybór.   


Ogrodowe grille gazowe do zabudowy

Osoby poszukujące komfortu a przede wszystkim możliwości urozmaicenia przygotowanych posiłków zdecydowanie polecamy grille ogrodowe zasilane gazem. Dla wymagających smakoszy przygotowanie posiłku w oparciu o grill gazowy to wspaniała okazja na udowodnienie, że jest to idealne miejsce na przygotowanie każdego posiłku. Konstrukcja grilla ogranicza bezpośredni kontakt posiłku z płomieniami. Nie mamy tutaj popiołu i specyficznego zapachu spalenizny potrawy oraz paliwa drzewnego lub węgla. Intensywność prawdziwego zapachu przyrządzanej potrawy jest atutem a w otoczeniu ogrodu te odczucia szczególnie są wzmacniane.

Nasz producent Cal Flame® ma w swojej ofercie dwa rodzaje ogrodowych grilli gazowych. Grille gazowe 3-4-5 palnikowe standardowe oraz 4-5-6 palnikowe konwekcyjne. Wyposażone w pełni zautomatyzowane palniki gazowe. 


Grille ogrodowe z konwekcją

Opcja podgrzewania, którą kiedyś była tylko w kuchni, jest teraz dostępna dla entuzjastów gotowania na zewnątrz. Gotowanie konwekcyjne wykorzystuje wentylatory o wysokiej prędkości do rozprowadzania gorącego powietrza w całej komorze grilla, gdy okap jest zamknięty.

Każdy grill z serii G i P jest wykonany ze stali nierdzewnej 304 i ma charakterystyczne cechy, takie jak odlewane palniki ze stali nierdzewnej z niezależnymi wyłącznikami zapłonu oraz wytrzymałe ruszty w kształcie litery V o dużej powierzchni grzewczej. Gazowe grille ogrodowe Cal Flame® wyróżniają się;

 • Ekskluzywna konstrukcja rusztu V
 • Wskaźnik temperatury
 • Jednoczęściowy uchwyt pokrywy
 • Porcelanowe palniki żeliwne
 • Piezoelektryczne pokrętła startowe
 • Taca ociekowa ze stali nierdzewnej na rolkach
 • Podświetlenie płyty roboczej
 • Konstrukcja przygotowana do zabudowy
 • Dodatkowe akcesoria uzupełniające

Grille gazowe serii G Cal Flame

Grille z serii G firmy Cal Flame® są idealnymi, wysokowydajnymi grillami dla początkujących nabywców, poszukujących nowych doświadczeń. Grille serii G są zbudowane ze stali nierdzewnej 430, mają dwuwarstwowe ściany i są wyposażone w opatentowane kratki V Flame'a, miernik temperatury i żeliwne palniki pokryte porcelaną.

Smak przyrządzanej potrawy na grillu ogrodowym węglowym lub gazowym

Na smak grillowanej potrawy wpływają marynaty i przyprawy. źródłem ciepła dla grilla ogrodowego jest zazwyczaj gaz proban-butan, który jest bezwonny, spala się na dwutlenek węgla i parę wodną. Czyli jest to gaz obojętny, nie wpływający na smak oraz zapach potraw. Przy grillu węglowym sprawa wygląda już gorzej. Wszystko jest w porządku o ile używany węgla drzewnego oraz brykietu wysokiej klasy, które nie powodują powstawania sadzy i nie wydzielają toksyn. Gorzej jest jednak gdy stosujemy tańsze produkty, które mogą zawierać nawet do 30% miału węgla kamiennego a ten na pewno nie jest obojętny dla zdrowia. Poza tym w grillu węglowym, powstające tłuszcze i soki skapują na węgiel drzewny, spalają się i w nie najzdrowszej postaci „wracają” do potraw. 

W grillu gazowym potrawy przyrządzane nie mają bezpośredniego kontaktu z płomieniem. Grill jest wyposażony w specjalny system wyprofilowanych kanałów, na które spływają tłuszcze i soki. Część z nich jest odparowywana na powierzchni kanałów i nie podlega spalaniu, dzięki czemu potrawy nie przebywają w oparach spalenizny i są w prawidłowy sposób poddane obróbce termicznej, nadając im lepszy smak i aromat. Reszta natomiast spływa kanałami na dno piekarnika i jest odprowadzana przez specjalny otwór do pojemnika znajdującego się pod spodem. Dlatego wbrew ogólnej opinii, grillowanie na grillu gazowym jest zdecydowanie zdrowsze. Zatem tradycja musi ustąpić na rzecz zdrowszego posiłku.


Grile do zabudowy seriia P Cal Flame

Podsumowując warto zwrócić uwagę, że współczesne nowoczesne grille ogrodowe Cal Flame® idealnie nadają się do rozbudowy kuchni zewnętrznychIch zabudowa może być dowolna. Funkcjonalność, niskie koszty użytkowe zdecydowanie poprawiają komfort grillowania. Przygotowane potrawy zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Każdy ogrodowy grill od Cal Flame® dysponuje zapleczem dodatkowych akcesoria wspomagających przyrządzanie posiłków. Dla osób poszukujących szczególnych rozwiązań dysponujemy działem projektowania kompletnych kuchni zewnętrznych. Zapraszamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko*
Firma
Adres e-mail*
Telefon
Temat wiadomości*
Treść wiadomości*

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike

Cena na zapytanie

Szukaj