Tanie podgrzewanie wody basenowej
Kolektory słoneczne idealnie nadają się do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w domu i basenie kąpielowym. Natomiast w okresie zimowy mogą wspomagać ogrzewanie domu. Zastosowanie kolektorów słonecznych znacznie obniża zużycie energii.Kolektory słoneczne charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością. Ich solidna obudowa oraz stabilna, wytrzymała konstrukcja gwarantuje efektywną i długoletnią pracę nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Wysoki standard wykonania gwarantuje precyzja produkcji i zastosowanie najwyższej jakości materiałów.
Kolektory płaskie lub rurowe można stosować dla każdego zapotrzebowania na ciepło, jak również każdych warunków zabudowy z uwzględnieniem typu budynku i oczekiwań inwestora. Najnowocześniejsza technika systemowa zapewnia Państwu pełną kontrolę nad instalacją solarną.
Kolektory słoneczne płaskie czy próżniowe?
Podstawowym dylematem przy wyborze typu kolektora słonecznego jest pytanie
"jaki kolektor wybrać - płaski czy próżniowy?". Budowa kolektora słonecznego jest ściśle powiązana z późniejszą jego wydajnością w zmiennych warunkach pogodowych oraz z zachowaniem tej wydajności w kolejnych latach jego eksploatacji.
Kolektory słoneczne oferowane są w dwóch podstawowych typach - jako płaskie lub próżniowe.
Izolacją cieplną w kolektorach płaskich jest wełna mineralna, natomiast w próżniowych - próżnia otaczająca absorber. Próżnia stanowi znacznie skuteczniejszą izolację cieplną niż jakikolwiek materiał. Eliminowany jest dzięki niej ruch powietrza, w kolektorze słonecznym konwekcja czyli unoszenie ciepła przez powietrze omywające absorber stanowi znaczny udział strat ciepła. Dlatego też próżniowe kolektory słoneczne charakteryzować się powinny wyższą sprawnością pracy niż kolektory płaskie.
Czy każdy kolektor próżniowy jest bardziej wydajny od płaskiego?
Jak się jednak okazuje, nie każdy typ kolektora próżniowego będzie pracował ze sprawnością wyższą od kolektora płaskiego. Decyduje o tym budowa rury szklanej. Standardowe na rynku konstrukcje ze względów technologicznych budowane są jako 2-ścienne rury próżniowe ("rura w rurze"). To ogranicza znacząco dostęp promieniowania słonecznego do wnętrza kolektora i tym samym zmniejsza jego uzyski ciepła.
Kompletny pakiet solarny umożliwia łatwe i efektywne korzystanie z bezpłatnej energii słonecznej. System ten składa się z dwóch płaskich kolektorów słonecznych, biwalentnego pojemnościowego podgrzewacza c.w.u. oraz niezbędnego osprzętu systemowego.
Wstępnie zmontowany system orurowania z połączeniami wtykanymi ułatwia instalowanie, skracając czas montażu i redukując jego koszty.
Zestaw solarny nadaje się także do modernizacji istniejącej instalacji grzewczej. Wszystkie elementy składowe systemu są wzajemnie odpowiednio dobrane i stanowią w sumie przyjazne środowisku i
ekonomiczne rozwiązanie podgrzewania c.w.u. dla domu i basenu kąpielowego – idealne tak w przypadku modernizacji, jak i budowy nowych instalacji w domach jednorodzinnych.
W efekcie pozwoli ono na pokrycie nawet 60% rocznego zapotrzebowania energii na podgrzewanie c.w.u.
Instalacja systemu fotowoltaicznego nie jest skomplikowana
Wydajna instalacja fotowoltaiczna oferuje dzisiaj możliwość wykorzystania darmowej energii słonecznej. W czasach rosnących kosztów energii, instalacja fotowoltaiczna pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy i dodatkowo zmniejsza zależność od dostawców energii. Instalacja ogniw fotowoltaicznych doskonale komponuje się z urządzeniami wymagającymi niezależności i niskich kosztów eksploatacji np. baseny ogrodowe, wanny SWIM i SPA gdzie wspomagają instalacje przygotowania ciepłej wody, pompy wytwarzające przeciwprąd oraz hydromasaż.
Dzięki instalacji fotowoltaicznej na dachu każdy właściciel domu staje się producentem energii elektrycznej. I to w bardzo prosty sposób: wystarczy zamontować moduły, połączyć ze sobą przewody, podłączyć inwerter i gotowe. A w razie potrzeby możemy podłączyć magazyn energii - akumulatory.
Wytworzoną energię elektryczną można wykorzystywać na potrzeby własne lub sprzedawać go do publicznej sieci energetycznej. Dzięki ustawowo uregulowanej kwestii wynagrodzenia za sprzedaną energię lub w wyniku oszczędności, jakie daje zużycie energii na potrzeby własne, inwestycja spłaca się już po kilku latach.
Powierzchnia 10 m2 paneli słonecznych wystarcza na pokrycia średniego zapotrzebowania na prąd jednego mieszkańca Polski. Podłączenie modułów fotowoltaicznych jest przygotowane fabrycznie: przewody elektryczne należy połączyć ze sobą za pomocą złączek wielokrotnego użytku. Inwertery i systemy montażowe instalacji fotowoltaicznej są do siebie dopasowane.
Dostępne są też
gotowe zestawy montażowe do instalacji modułów na pionowych i poziomych powierzchniach dachowych. Działanie systemu fotowoltaicznego jest proste.
Ogniwa fotowoltaiczne zawarte w panelach słonecznych pod wpływem energii słonecznej wykorzystują
zjawisko polegające na konwersji w elemencie półprzewodnikowym energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną, w wyniku którego powstaje prąd stały. Za pomocą inwertera (falownika) zostaje on przekształcony na prąd zmienny o parametrach elektrycznych odpowiadających sieci publicznej. Nie jest potrzebna zmiana instalacji elektrycznej. System fotowoltaiczny wpinamy do już istniejącej instalacji, najczęściej w skrzynkę rozdzielczą. Funkcjonalność sieci elektrycznej jest zachowana z tą różnica, że posiadamy dodatkową mikroinstalację do produkcji prądu.
Państwa korzyści?
- Wysokiej jakości moduły z atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Panele słoneczne charakteryzują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne (np. grad) dzięki użyciu hartowanego szkła, foli ochronnej EVA oraz ramy aluminiowej usztywniającej całość.
- Wysoka sprawność konwersji energii.
- Oszczędność. Instalacja solarna chroni przed częstymi podwyżkami cen prądu. W ostatnich latach ceny prądu rosły średnio o 5 % rocznie. Planowana kosztowna modernizacja polskiego sektora energii z pewnością wpłynie na dalsze podwyżki rachunków.
- Najwyższe standardy jakości w zakresie ogniw krzemowych. Wszystkie niezbędne komponenty instalacji fotowoltaicznej dopasowane do siebie.
- Szybki montaż dzięki łatwemu łączeniu przewodów elektrycznych. Inwerter o wysokiej wydajności z wyświetlaczem – opcjonalna rejestracja danych możliwa jest również w trybie zdalnym lub przez portal internetowy i za pomocą urządzeń końcowych.
- Gwarancja. Żywotność paneli fotowoltaicznych to 25-35 lat. Gwarancja na panel słoneczny w zależności od producenta obejmuje okres 10-12 lat, zaś gwarancja na moc wyjściową wynosi 25-30 lat.
Zapytaj o ofertę?
Jeżeli chcesz uzyskać szczegółowe informacje odnośnie naszych systemów, prosimy o wypełnienie poniższego formularza kontaktowego.