Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Instalacja wanny Swim Spa jest szybka i prosta


Wanny Swim Spa, rekreacja i wypoczynek bez względu na pogodę ...!


Wanny Swim Spa, nazywane również Wellness Spa lub Domowe Sanatorium, są powszechnie instalowane w domach lub ogrodzie jako miejsce wypoczynku i rekreacji w celach pro zdrowotnych lub poprawy sprawności fizycznej ciała. Są tez doskonałym miejscem na wspólną zabawę w gronie rodzinnym lub znajomych.
Wanna Swim Spa oferują wszystkie udogodnienia znane z tradycyjnej wanny z hydromasażem SPA lub jacuzzi. Różnica miedzy nimi to wielkość i dodatkowe funkcje pozwalające na realizacje pływania rekreacyjnego i ćwiczenia aqua fitness. Ze względu na technologie wykonania, doskonale pasują w zabudowie każdego domu w pomieszczeniu kąpielowym czy też w przydomowym ogrodzie. Kompaktowa budowa wyklucza dodatkowe instalacje techniczne i pozwala na relokacje wanny w dowolne miejsce. Zaprojektowanie dodatkowej małej architektury dopasowanej do otoczenia sprawi, że będziemy mieli nowoczesne domowe miejsce rozrywki i wypoczynku.

Gdzie i jak zainstalować wannę Swim Spa?


Wanny Swim & Spa przeznaczone są do montażu wewnątrz lub na zewnątrz domu. Bez względu na miejsce lokalizacji, możemy z nich korzystać przez cały rok. Odpowiednio przygotowana technologia urządzenia zapewnia optymalne warunki korzystania z basenu przy bardzo niskich kosztach eksploatacji z zachowaniem pełnego komfortu pływania i hydromasażu.
Wanna Swim Spa może być zainstalowany nad ziemią, częściowo lub całkowicie wpuszczona do wbudowania. Wybierając lokalizację , zastanówmy się, jak będzie użytkowana i jaka lokalizacja sprawi, że będzie to najbardziej dostępne i przyjemne dla Ciebie i Twojej rodziny.


Przed wskazaniem miejsca lokalizacji wanny Swim Spa warto przemyśleć następujące zagadnienia?
 • Jak wanna Swim Spa będzie uzupełniać krajobraz i odwrotnie
 • Widok z wnętrza wanny Swim Spa i widok na wannę z wnętrza domu
 • Ekspozycja na światło słoneczne i cień padający z drzew
 • Prywatność
 • Dojście do i z wanny Swim Spa z domu
 • Bliskość do garderoby i łazienki
 • Zapewnienie miejsca przechowywania akcesoriów i chemikaliów dla wanny SWIM
 • Zweryfikować umiejscowienie wanny Swim Spa z lokalnymi przepisami budowlanymi (jeśli jest to wymagane)
 • Zapewnić dostęp do okresowej konserwacji lub przyszłych napraw
 • Przygotować bezpieczne źródło zasilania elektrycznego i przyłącze wody. - Warto również przewidzieć możliwość odpływu wody zużytej.


Instalacja wanny Swim Spa w ogrodzie. Każda wanna Swim Spa jest łatwego w montażu. Wszystko, co jest wymagane przy instalacji w ogrodzie to; solidna płyta denna wykonana z żelbetu o idealnej równej powierzchni, mogącej przenieść obciążenie wanny Swim Spa z wodą (do 10 ton). Przyłącze elektryczne powinno być wykonane przez uprawnionego elektryka (napięcie 230 lub 380 V). Dopływ wody z wykorzystaniem węża ogrodowego - możliwe systemy zautomatyzowane. Instalacja wanny Swim Spa w ogrodzie nie powinna zająć dłużej niż jeden dzień.

Instalacja wanny Swim Spa w domu to już bardziej rozbudowana praca i wymaga zaangażowania firmy specjalizującej się w tego typu robotach. Głównym problemem jest wprowadzenie wanny do pomieszczenia przy uprzednim zweryfikowaniu technicznych możliwości wytrzymałości stropu i wymiarów otworu przez który możemy wprowadzić Swim spa. Kolejną ważną czynnością jest zapewnienie właściwej wentylacji pomieszczenia. Wanna Swim Spa jest dużym źródłem tworzenia pary wodnej znacznie większym niż łazienka.

Jakie są typy Swim Spa?


Wielkość i opcje wyposażenia decydują o przydatności wanny do naszych osobistych upodobań. Wyróżniamy podstawowe typy Swim Spa

Zbliżone konstrukcje poszczególnych typów wanien pozwalają na wykorzystanie ich do każdej aktywności fizycznej i rekreacji prozdrowotnej. Wielkość i głębokość wanny Swim Spa decyduje o profesjonalnym zastosowaniu wybranej aktywności a więc; hydroterapia, aqua fitness, pływanie, siłownia wodna.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze Swim Spa?


Istotnymi cechami każdej wanny Swim Spa jest;
 • wymiary i głębokość
 • lokalizacja instalacji (dom, ogród)
 • ilość miejsc hydroterapii
 • wielkość powierzchni na aktywność fizyczną
 • podział strefy fitness i hydromasażu
 • typy zastosowanych dysz (nie ilość)
 • dostępne funkcje
 • zużycie energii
 • testy i certyfikaty świadczące o jakości wanny Swim Spa

Każdy z wymienionych punktów powinien być szczegółowo omówiony z przedstawicielem producenta wanny Swim Spa przed ostateczną decyzją o wyborze konkretnego modelu. Wybór nie powinien być zdominowany najniższą ceną. Należy mieć na uwadze, iż wanna Swim Spa to produkt, którego celem jest wniesienie określonych przez Państwa korzyści, których w postaci wolnej nie kupimy a ich pozyskanie uzależnione jest od jakości i czasu wytwarzania

Pobierz katalog Aquatic Training Vessels™ (ATV™) 2019


Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike
Szukaj