Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Instalacja wanny Swim Spa jest szybka i prosta

Instalacja Swim Spa

Wanna z przeciwprądem Swim Spa jest łatwa w instalacji 
i nie wymaga dodatkowych zezwoleń budowlanych

Wanny Swim Spa, nazywane potocznie basenem z przeciwprądemsą instalowane wewnątrz domu lub w ogrodzie. Ze względu na technologie wykonania, łatwo je instaluje się w zabudowie każdego domu w pomieszczeniu kąpielowym czy też w przydomowym ogrodzie. Kompaktowa budowa wyklucza dodatkowe instalacje techniczne i pozwala na relokacje wanny w dowolne miejsce. Zaprojektowanie dodatkowej małej architektury, taras, schodki, podwyższenia wykonane z deski tarasowej TREX  dopasowanej kolorystycznie do otoczenia sprawia, że będziemy mieli nowoczesne domowe miejsce rozrywki i wypoczynku. Są tez doskonałym miejscem na wspólną zabawę w gronie rodzinnym lub znajomychSpecjalne modele w wersji sportowej idealnie nadają się dla celów pro zdrowotnych lub poprawy sprawności fizycznej ciała. Wanna Swim Spa oferują wszystkie udogodnienia znane z tradycyjnej wanny z hydromasażem SPA lub jacuzzi. Różnica miedzy nimi to wielkość i dodatkowe funkcje pozwalające na realizacje pływania rekreacyjnego, sportowego i ćwiczenia aqua fitness. 

 

Gdzie i jak zainstalować wannę Swim Spa?

Wanny Swim Spa są przeznaczone do montażu wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Odpowiednio przygotowana technologia urządzenia zapewnia optymalne warunki korzystania z basenu przy bardzo niskich kosztach eksploatacji z zachowaniem pełnego komfortu pływania i hydromasażu w każdych warunkach pogodowych. Wanna Swim Spa z przeciwprądem może być ustawiona na poziomie „0” gruntu na wcześniej przygotowanej płycie nośnej. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest ustawienie wanny wewnątrz niecki murowanej w gruncie na dowolnej głębokości. Wybierając lokalizację, zastanówmy się, jak będzie użytkowana i co sprawi, że będzie to najbardziej dostępne i przyjemne miejsce dla Was.Przed wskazaniem miejsca lokalizacji wanny Swim Spa warto przemyśleć następujące zagadnienia?

 • Jak wanna Swim Spa będzie uzupełniać krajobraz i odwrotnie
 • Widok ze środka niecki wanny Swim Spa i widok na wannę z wnętrza domu
 • Ekspozycja na światła słonecznego i cienie padających z drzew
 • Prywatność
 • Dojście do i z wanny Swim Spa z domu
 • Bliskość do garderoby i łazienki
 • Zapewnienie miejsca przechowywania akcesoriów i chemikaliów dla wanny Swim Spa
 • Zweryfikować umiejscowienie wanny Swim Spa z lokalnymi przepisami budowlanymi (jeśli jest to wymagane)
 • Zapewnić dostęp do okresowej konserwacji lub przyszłych napraw
 • Przygotować bezpieczne źródło zasilania elektrycznego i przyłącze wody.
 • Warto również przewidzieć możliwość odpływu wody zużytej.

Instalacja wanny Swim Spa w ogrodzie. Każda wanna Swim Spa jest prosta w montażu. Wszystko, co jest wymagane przy instalacji w ogrodzie to; solidna płyta denna wykonana z żelbetu o idealnej równej powierzchni, mogącej przenieść obciążenie wanny Swim Spa z wodą (do 10 ton). Przy instalacji w niecce murowanej należy zachować wymiary serwisowe po obwodzie wanny,(min 50 cm). Wewnątrz niecki powinno być wykonane liniowe odwodnienie oraz pompa ściekowa – zanurzeniowa z automatycznym uruchamianiem.  Przyłącze elektryczne powinno być wykonane przez uprawnionego elektryka (napięcie 230 lub 380 V). Dopływ wody z wykorzystaniem węża ogrodowego - możliwe systemy zautomatyzowane. Instalacja wanny Swim Spa w ogrodzie nie powinna zająć dłużej niż jeden dzień.

Instalacja wanny Swim Spa w domu to już bardziej rozbudowana praca i wymaga zaangażowania firmy specjalizującej się w tego typu robotach. Głównym problemem jest wprowadzenie wanny do pomieszczenia przy uprzednim zweryfikowaniu technicznych możliwości wytrzymałości stropu i wymiarów otworu przez który możemy wprowadzić Swim spa. Kolejną ważną czynnością jest zapewnienie właściwej wentylacji pomieszczeniaWanna Swim Spa jest dużym źródłem tworzenia pary wodnej znacznie większym niż łazienka.

Każda w/w instalacja powinna być zakończona budowa małej architektury z deski tarasowej TREX lub kamienia ozdobnego z zachowaniem priorytetu bezpieczeństwa i trwałości użytych materiałów.

Jakie są typy wanny Swim Spa?

Wielkość i opcje wyposażenia decydują o ostatecznym wyborze wanny według naszych osobistych upodobań. Decyzja ta też ma wpływ na warunki instalacji. Dotyczy powierzchni zabudowy (długość) i mocy minimalnej prądu elektrycznego. Wyróżniamy podstawowe typy wanny Swim Spa.Zbliżone konstrukcje i funkcjonalność poszczególnych typów Swim Spa pozwalają na wykorzystanie ich do każdej aktywności fizycznej z naciskiem na dedykowaną dyscyplinę. Wielkość i głębokość wanny Swim Spa decyduje o profesjonalnym zastosowaniu wybranej aktywności a więc; hydroterapia, aqua fitness, pływanie, siłownia wodna.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wann Swim Spa?

Istotnymi cechami każdej wanny Swim Spa jest;

 • wymiary i głębokość
 • lokalizacja instalacji (dom, ogród)
 • ilość miejsc hydroterapii
 • wielkość powierzchni na aktywność fizyczną
 • podział strefy fitness i hydromasażu
 • typy zastosowanych dysz (nie ilość)
 • dostępne funkcje
 • zużycie energii
 • testy i certyfikaty świadczące o jakości wanny Swim Spa


Każdy z wymienionych punktów powinien być szczegółowo omówiony z przedstawicielem producenta wanny Swim Spa, przed ostateczną decyzją o wyborze konkretnego modelu. Wybór nie powinien być zdominowany najniższą ceną. Należy mieć na uwadze, iż wanna Swim Spa to produkt, którego celem jest osiągnięcie przez Państwa korzyści, których w postaci wolnej nie kupimy a ich pozyskanie uzależnione jest od jakości i czasu .Pobierz katalog Aquatic Training Vessels™ (ATV™) 2022

Jeżeli szukają Państwo nietypowego rozwiązania lub pomysłu na adaptacje wanny Swim Spa w ogrodzie lub w domu prosimy o przesłanie zapytania.ATV SPORT 14

basen 3-osobowy z 26 dyszami

Wymiary: 227 cm x 428 cm x 143 cm

Pojemność wody: 6 529 litrów

Przeciwprąd: sześć dysze Turbo Jet


ATV SPORT 17

basen 3-osobowy z 26 dyszami

Wymiary: 227 cm x 519 cm x 155 cm

Pojemność wody: 9 085 litrów

Przeciwprąd: sześć dysze Turbo Jet

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike

Cena na zapytanie

Szukaj