Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Ekonomiczne centrale wentylacyjne dla krytych pływalni

Ekonomiczne centrale basenowe dla krytych pływalni

Energooszczędne centrale wentylacyjne stosowane na krytych pływalniach i basenach


Zapotrzebowanie na budowę krytych basenów kąpielowych mocno wzrasta a dostęp do nowych materiałów i technologii jest swobodniejszy i łatwiejszy dla obecnych Inwestorów. Na szczególną uwagę zasługują systemy wentylacji i klimatyzacji hali basenowej. Od ich jakości zależą koszty eksploatacyjne budynku basenu i komfort użytkowania.
Producenci krajowi i zagraniczni oferują wiele nowoczesnych basenowych central klimatyzacyjnych. Podstawową cechą tych urządzeń jest możliwość maksymalnego odzysku ciepła oraz wilgoci z powietrza usuwanego, zapewniając tym samym niskie koszty użytkowania instalacji. Szczególnie ważne jest to w okresie zimowym, gdy w porównaniu do powietrza wewnętrznego, napływ świeżego powietrza charakteryzuje się znacznie niższą temperaturą oraz dużą mniejszą zawartością wilgoci.

Dzięki różnym konstrukcjom układów odzysku ciepła i systemem zarządzania poszczególnych trybów pracy centrali basenowej dopasowanych do zmieniających się warunków pogodowych, producenci znacząco ograniczyli udział powietrza zewnętrznego do minimum określonego względami higienicznymi.

Poniżej przykłady wentylacyjnych central basenowych o typowej konfiguracji znajdujące zastosowanie w różnych wielkościach krytych basenów kąpielowych.

Centrala basenowa z podwójnym wymiennikiem ciepła i wydajnością powietrza od 2 400 do 40 000 m³/h. Istnieje możliwość wyprodukowania urządzenia o większym wydatku powietrza. Boczne przyłącza kanałów wentylacyjnych.Przeznaczona do:
 • Aquaparki i baseny publiczne o maksymalnej powierzchni wody 1 035 m²
 • Kryty basen o maksymalnej powierzchni wody 770 m²
 • Baseny rekreacyjne o maksymalnej powierzchni wody 555 m²
 • Baseny z przeciwprądem i sztuczną falą o maksymalnej powierzchni wody 445 m²
 • Baseny terapeutyczne o maksymalnej powierzchni wody 245 m²

Centrala basenowa z pojedynczym wymiennikiem krzyżowym o wydajności powietrza od 1 650 do 18 000 m³/h. Urządzenia o większej wydajności powietrza i osuszania dostępne na życzenie. Boczne przyłącza kanałów wentylacyjnychPrzeznaczona do:
 • Prywatne baseny o maksymalnej powierzchni wody 530 m²
 • Kryty basen publiczny lub hotelowy o maksymalnej powierzchni wody 395 m²
 • Baseny rekreacyjne o maksymalnej powierzchni wody 288 m²
 • Baseny z przeciwprądem i sztuczną falą o maksymalnej powierzchni wody 230 m²
 • Baseny terapeutyczne o maksymalnej powierzchni wody 129 m²

Centrala basenowa z pojedynczym płytowym wymiennikiem ciepła o wydajności wydajności powietrza od 2 700 do 8 400 m³/h. Przyłącza kanałów wentylacyjnych od góry.Przeznaczona do:
 • Prywatne baseny o maksymalnej powierzchni wody 227 m²
 • Kryty basen o maksymalnej powierzchni wody 174 m²
 • Baseny rekreacyjne o maksymalnej powierzchni wody 124 m²
 • Baseny z przeciwprądem i sztuczną falą o maksymalnej powierzchni wody 100 m²
 • Baseny terapeutyczne o maksymalnej powierzchni wody 56 m²


Kompaktowa centrala basenowa z podwójnymi płytowymi wymiennikami ciepła o wydajności powietrza 1 500 do 3 400 m³/h. Przyłącza kanałów wentylacyjnych od góry. To najbardziej popularny typ centrali wśród Inwestorów budujących małe przydomowe baseny.Przeznaczona do:
 • Prywatne baseny o maksymalnej powierzchni wody 105 m²2
 • Kryty basen o maksymalnej powierzchni wody 74 m²
 • Baseny rekreacyjne o maksymalnej powierzchni wody 54 m²
 • Baseny z przeciwprądem i sztuczną falą o maksymalnej powierzchni wody 44 m²
 • Baseny terapeutyczne o maksymalnej powierzchni wody 25 m²m 2

Konstrukcja obudowy central basenowych:
 • stabilne, izolowane termicznie profile 30/50 mm z odpowiednią ochronną powłoką,
 • możliwa instalacja wewnątrz i na zewnątrz budynku, (obudowa odporna na czynniki atmosferyczne),
 • wersja 50 mm z powłoką ochronną spełnia klasę dla mostków cieplnych T2/TB1 obudowy „Thermal Break” o najwyższych parametrach izolacyjnych i mechanicznych,
 • wentylatory najnowszej generacji EC z płynną regulacją,
 • sterowanie urządzenia ze z optymalizowaną strategią eksploatacji,
 • automatyka w pełni reguluje wszystkie tryby pracy w okresie zimowym, letnim, przejściowym oraz pracy w trybie recyrkulacji. Jest możliwość zarządzania praca urządzenia za pośrednictwem łączy ON – LINE lub łączenia z innymi systemami „inteligetnego budynku”

Każda centrala wentylacyjna opcjonalnie jest dostępna z płynnie regulowaną pompą ciepła do osuszania powietrza w hali basenowej oraz funkcją podgrzewania wody basenowej. Parametry projektowe dla standardowych wielkości wydatków powietrza są tak skonfigurowane , aby bez zintegrowanej pompy ciepła możliwe było zachowanie obowiązujących od 2018 roku wartości zgodnych z dyrektywą w sprawie "ekoprojektu" a tym samym klasy efektywności energetycznej A+ wg. badań stowarzyszenia RLT.

Zastosowanie powyższych central basenowych wyklucza albo ogranicza potrzebę instalacji dodatkowych źródeł ciepła typu; grzejniki lub ogrzewanie podłogowe.

* Przed ostatecznym wyborem wentylacyjnej centrali basenowej warto zapoznać się z obecnymi wymogami stawianymi tym urządzeniom

Wymiana wyeksploatowanej centrali basenowej sprawia, że cały system staje się wydajniejszy!


Drodzy Użytkownicy systemów klimatyzacyjnych i wentylacyjnych.


Jeśli jesteście właścicielem lub użytkownikiem budynku krytej pływalni, basenu hotelowego, basenu SPA & Wellness lub basenu dla celów osobistych i zastanawiacie się, czy remont systemu ma dla Was sens? Odpowiedź brzmi: tak!

Ponieważ wydajność technologiczna nowoczesnych central basenowych i energooszczędnych wentylatorów wraz z systemem zarządzającym pracą urządzenia jest około dwa razy wyższa niż w starych, nieefektywnych modelach.

Dzięki zainstalowaniu nowoczesnych central basenowych, możliwe są oszczędności energii nawet do 50 procent więcej. Dzięki temu miesięczne koszty operacyjne są niskie, poprawia się wartość nieruchomości i chroni środowisko. Ponadto zwiększenie wydajności, poprzez instalacje nowoczesnych central z cichszymi wentylatorami, również zwiększają komfort pracy Waszych pracowników.

Dodatkowe usługi - produkty do klimatyzacji i wentylacji pomieszczeń krytych basenów.


Oprócz dużej liczby produktów do rekreacji wodnej oferujemy indywidualne rozwiązania projektowe w zakresie wentylacji, klimatyzacji, chłodzenia i ogrzewania. Indywidualnie dobrane centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne, gotowe do podłączenia ze zintegrowanym sterowaniem. Ponadto produkujemy kompletne systemy kanałów powietrznych, poszczególne elementy oraz części specjalne. Nasze produkty można znaleźć w zakładach przemysłowych, a także w prywatnych i publicznych basenach i obiektach wellness. Skorzystaj z naszego doświadczenia i know-how wdrożonych systemów.
 • Projektowanie systemów wentylacji i klimatyzacji dla pomieszczeń basenów publicznych i prywatnych
 • Przeprowadzamy audyty energetyczne, modernizacje wyeksploatowanych systemów wentylacji
 • Aranżacja i wykończenie pomieszczeń rekreacyjnych SPA & Wellness
 • Projekt i budowa basenów prywatnych

Uwagi do klimatyzacji basenów


Aby zapewnić optymalne rozwiązanie projektowe, dostosowujemy nasze procedury sterowania do indywidualnych warunków aplikacji. W ten sposób zachowujemy wartość Twojej inwestycji i zapewniamy gościom i pracownikom przyjemną, komfortową atmosferę przy najniższych możliwych kosztach użytkowania wentylacji i klimatyzacji.

Czy masz jakieś pytania w tej sprawie? Skontaktuj się z nami!

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko*
Firma
Adres e-mail*
Telefon
Temat wiadomości*
Treść wiadomości*

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike
Szukaj