Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Panele słoneczne do basenów kąpielowych


Porównaj ceny i jakość paneli słonecznych
do podgrzewania wody basenowej…Energia słoneczna stała się najlepszym wyborem dla właścicieli domów, którzy chcą wytwarzać własną czystą energię elektryczną lub ciepło i oszczędzać na rachunkach. Chociaż panele słoneczne samodzielnie wytwarzają energię elektryczną są najczęściej omawiane jako składowa cześć całego sytemu wytwarzania energii słonecznej. Kolektory słoneczne wykorzystują energię słoneczną, którą można następnie wykorzystać do ogrzewania pomieszczeń lub ogrzewania wody. W rzeczywistości jednym z najpopularniejszych zastosowań energii słonecznej jest podgrzewanie wody w basenie . Systemy te mogą ogrzewać basen przez cały rok czystą, darmową energią. Oto wszystkie ich zalety.

Zalety paneli słonecznych do basenów

 • W zależności od położenia geograficznego i nasłonecznienia, instalując słoneczne podgrzewacze do basenu, możesz cieszyć się basenem nawet przez 12 miesięcy.
 • Nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami ogrzewania basenu solarnego po montażu i eliminują koszty paliwa.
 • Trwają do 20 lat bez konieczności konserwacji i zazwyczaj objęte są 10-letnią gwarancją .
 • Są łatwe w montażu i można je umieścić na dachu lub na ziemi.
 • Są najlepszym wyborem dla środowiska i pracują w różnych klimatach, nie tylko cieplejszych.
 • Słoneczne grzejniki basenowe nadają się zarówno do celów mieszkalnych, jak i komercyjnych .
 • Nawet najbardziej ekstremalne warunki pogodowe nie uszkodzą kolektorów: są one zbudowane tak, aby wytrzymać wiatry na poziomie huraganu przekraczające 241 kmh.
 • Kolektory słoneczne działają nawet przy pochmurnej pogodzie, ponieważ chmury nie mają wpływu na energię cieplną słońca. Duzy deszcz może je ochłodzić, ale szybko odzyskują idealną temperaturę. Ponadto deszcz ułatwia czyszczenie kolektorów i ułatwia konserwację niż w klimacie suchym.

Jak działają panele słoneczne do basenów?


Systemy solarne do basenów są wydajne i łatwe w użyciu. W kompletnym zestawie są tylko cztery elementy: kolektor słoneczny, pompa, zawór i filtr. Zanieczyszczenia usuwane są z wody przez filtr, następnie pompa kieruje wodę do kolektorów słonecznych, które ogrzewają ją wykorzystując energię słoneczną. Następnie podgrzana woda jest pompowana z powrotem do basenu. Zawór sterujący przepływem (ręczny lub automatyczny) kieruje wodę przez kolektory.

Rodzaje paneli słonecznych do basenówNieszkliwione kolektory słoneczne: to najtańsza, najprostsza opcja. Kolektory nieszkliwione nie są pokryte warstwą szkła i są wykonane z tworzywa sztucznego lub gumy. Ich wadą jest to, że są mniej wydajne w zimnym klimacie, ale są znacznie bardziej opłacalne niż ich konkurenci. To najlepszy wybór, jeśli zamierzasz korzystać z basenu tylko w temperaturach powyżej zera.

Wysokowydajne materiały pochłaniają ciepło słońca. Praktycznie niezniszczalny materiał jest odporny na działanie promieni UV, chloru i sodu. W pełni plastikowa kopuła słoneczna pozwala uniknąć wszelkiego ryzyka erozji.

Panel posiada dużą powierzchnię, która pozwala pochłaniać więcej światła słonecznego i przetwarzać ją na energię cieplną wody.

Woda przechodząca przez pompę filtrująca przechodzi następnie przez panel słoneczny w celu ogrzania. Po przefiltrowaniu i ogrzaniu woda przepływa do niecki basenu zapewniając komfortową temperaturę.


Przeszklone panele słoneczne: panele te są droższe, głównie ze względu na materiały, z których są wykonane (aluminium i szkło hartowane ogniwa fotowoltaiczne). Są bardziej wydajne w zimnym klimacie i mogą być używane przez cały rok, nawet do ogrzewania wody użytkowej.

Technologia pracy polega na wytworzeniu z promieni słonecznych prądu elektrycznego który zasila grzałkę elektryczną umieszczoną w zasobniku wody o odpowiedniej pojemności dopasowanej do wielkości basenu. Niewątpliwą zaletą takiego systemu jest możliwość wykorzystania taniej energii elektrycznej do innych urządzeń współpracujących z basenem lub gospodarstwem domowym.

Dlaczego warto używać paneli słonecznych do ogrzewania basenów?


Przede wszystkim baseny trzeba ogrzewać nawet w ciepłe dni, ponieważ tracą ciepło poprzez parowanie powierzchniowe. Istnieją różne sposoby podgrzewania basenów, takie jak nagrzewnice elektryczne lub gazowe, pompy ciepła i panele termodynamiczne . Dlaczego więc miałbyś wybrać panele słoneczne? Słoneczne systemy grzewcze mają krótki okres zwrotu i pomogą znacznie obniżyć koszty użytkowania basenu. Podczas gdy ceny energii elektrycznej i gazu stale rosną i powodują wahania wydatków w zależności od pory roku, panele słoneczne wytwarzają całkowicie darmową i czystą energię przez cały rok, nawet przez 20 lat. Systemy ogrzewania słonecznego często mają automatyczne systemy sterowania, więc nie musimy ich monitorować ani wydawać dodatkowe pieniądze na konserwację.

Aby zmaksymalizować wydajność słonecznego systemu ogrzewania basenu i być jak najbardziej przyjaznym dla środowiska, należy wziąć pod uwagę następujące rzeczy.
 • Korzystanie z przykrycia basenu pomaga obniżyć parowanie wody i zachować wytwarzane ciepło. Pokrywy basenowe nie są wymagane, ale warto uzupełnić jako podstawowy dodatek do zestawów ogrzewania słonecznego. Zalecane są ciemne powłoki, ponieważ wychwytują jeszcze więcej ciepła ze słońca.
 • Aby zmaksymalizować wydajność paneli, należy upewnić się, że są one odpowiednio nasłonecznione (zalecane są instalacje skierowane na południe) i wolne od wszelkich cieni.
 • Rozmiar instalacji powinien wynosić od 30% do 60% powierzchni basenu lub więcej.

Czy jesteś gotowy, aby zainwestować w panele słoneczne?


Jeśli interesuje Ciebie ogrzewanie słoneczne do basenów , będziesz musiał długo szukać różnych modeli i dostawców. Możesz pominąć ten proces, po prostu wypełniając formularz kontaktowy poniżej. Po wykonaniu tej czynności otrzymasz do czterech spersonalizowanych ofert od naszych zaufanych dostawców.

Czytaj więcej: Przewodnik po panelach słonecznych


Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko*
Firma
Adres e-mail*
Telefon
Temat wiadomości*
Treść wiadomości*

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike

Cena na zapytanie

Szukaj