Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Czy warto kupić basen z przeciwprądem Swim Spa

Basen z przeciwprądem Swim Spa

Wybieramy basen ogrodowy 
z przeciwprądem i hydromasażem

Budowa przydomowego basenu z roku na rok jest coraz bardziej popularna. Wiele osób w czasie budowy domu rozważa możliwość wygospodarowania miejsca na basen w ogrodzie lub w jednym z pomieszczeń w domu. Nowoczesna technologia dostarcza przyszłym inwestorom mnóstwo ciekawych rozwiązań a czynnikiem decydującym o wyborze jest przede wszystkim koszt inwestycyjny i funkcjonalność basenu. Ciekawą propozycją okazują się małe baseny z przeciwprądem typu Swim Spa. Zawierające w sobie funkcje bieżni pływackiej i strefy SPA jacuzzi. Kompaktowa budowa oraz łatwa instalacja nie wymaga kosztownych dodatkowych prac a sam proces realizacji jest bardzo łatwy. Podstawowe koszty inwestycyjne w porównaniu z budową tradycyjnego basenu są zdecydowanie niższe. 

Zaletą basenu z przeciwprądem pływackim Swim Spa jest możliwość korzystania z niego przez cały rok w każdych warunkach pogodowych. Wiele dodatkowych atrakcji wodnych stanowiących standard wyposażenia zapewniają znacznie lepszą funkcjonalność basenu pod względem aktywnego wypoczynku. Koszty eksploatacyjne basenu z pewnością też pozytywnie zaskoczą użytkowników.

Co to jest basen z przeciwprądem, 
 
jakie ma zalety?

Ogrodowy basen Swim Spa to pośrednie rozwiązanie pomiędzy tradycyjną wanną z hydromasażem (jacuzzi), a basenem kąpielowym. Zatem w jednym basenie możemy realizować zabiegi hydroterapeutyczne SPA, oraz trenować sporty wodne – pływanie dystansowe lub zorganizować dobrą zabawę z najbliższymi. 

Jak to możliwe? Konstruktorzy stworzyli nieckę basenu z wytrzymałego tworzywa sztucznego pokrytego warstwą akrylu, komponując w niej niezbędne funkcje do wytwarzania hydromasażu wodnego, przeciwprądu pływackiego oraz podzespoły systemu uzdatniania i filtracji wody. Dzięki dobrze zaprojektowanej funkcjonalności, ograniczono wymiary basenu do minimum tak by można było go transportować w całości i ustawiać w dowolnym wolnym miejscu. Optymalna wielkość zdecydowanie ogranicza koszty eksploatacji.


Cal Spas Olympian 18

Wygodna wielkość basenu z przeciwprądem ma zazwyczaj wymiary; szerokość 240 cm a długość 450 cm. Głębokość wody to 118 cm lub 138 cm. Ilość wody w basenie mieści się w granicach od 4,5 tys do 8 tys. litrów. Basen Swim Spa z przeciwprądem jest projektowany z myślą o osobistym użytkowaniu, dlatego jest wiele różnych konfiguracji uwzględniających potrzeby przyszłego użytkownika. Dotyczy to wyposażenia nastawionego na aktywny wypoczynek z ćwiczeniami fitness lub rekreację prozdrowotną. To decyduje o wielkości niecki basenu, głębokości i jego wyposażeniu. Dlatego spotykamy baseny Swim Spa z jedna strefą wspólną dla bieżni pływackiej i hydroterapii lub podwójną nieckę - bardziej komfortową z wydzielonymi komorami o różnej temperaturze wody .

Czytaj dalej by dowiedzieć się więcej…I Love Swim Spa Cal Spas

Jakie są wymagania przy instalacji basenu?

Kompaktowy basen Swim Spa z przeciwprądem możemy dowolnie instalować w domu lub w ogrodzie. Jego budowa przypomina wstawienie nowych mebli do mieszkania. Urządzenie jest dostarczane w całości na miejsce instalacji.
Tutaj warto wspomnieć, że basen można posadowić na podłożu na różnych poziomach, oczywiście są to już dodatkowe prace polegające na budowie odpowiednich fundamentów z uwzględnieniem funkcji użytkowych. Głębokość wykopu jest uwarunkowana potrzebami lokalnymi lub użytkowymi. Większość użytkowników ogranicza się do swobodnego posadowienia basenu na utwardzonym gruncie, ograniczając koszty inwestycji do minimum. Po stronie inwestora jest przygotowanie odpowiedniego podłoża (musi przenieś ciężar basenu min.10 ton), ujęcie wody, odpływ wody i przyłącze elektryczne odpowiednio zabezpieczone. Parametry przyłączy technicznych w niewielkim stopniu są uzależnione od wielkości poszczególnych modeli basenu. Jak każda inwestycja, służąca przyjemności powinna mieć odpowiednie otoczenie. Zatem ostateczny wygląd miejsca instalacji basenu zależy od naszych osobistych preferencji.

Dostarczenie basenu na miejsce instalacji i spełnieniu powyższych warunków pozwala na napuszczenie wody i uruchomienia pracy basenu Swim Spa. Przygotowanie basenu z przeciwprądem do kąpieli zazwyczaj trwa nie dłużej niż 24 h. Czytaj dalej by dowiedzieć się więcej…


Jaki typ i wielkość basenu wybrać,
które funkcje są najbardziej przydatne?Wybór odpowiedniego basenu Swim Spa z przeciwprądem to najważniejsza sprawa zanim podejmiemy dalsze decyzje o jego instalacji. Obecnie jest wielu producentów, którzy wprowadzają autorskie rozwiązania podnoszące funkcjonalność przy zachowaniu dwóch zasadniczych funkcji; część hydroterapeutyczna i bieżnia pływacka.

Umiejętne połączenie tych funkcji z naciskiem na jedną z nich powoduje, że możemy wyróżnić kilka typów ogrodowych basenów Swim Spa dopasowanych do naszych potrzeb; basen sportowy pływacki, basen rekreacyjny do treningów aquafitness, basen rodzinny do wspólnych zabaw i kąpieli. Zatem poszukując optymalnego rozwiązania dla siebie powinniśmy najpierw wybrać główną potrzebę a następnie odnaleźć ich najlepsze technologiczne rozwiązanie.


 
Od czego zależy cena basenu ogrodowego, jaki jest najlepszy przeciwprąd?

Koszt zakupu basenu pływackiego Swim Spa zależą od jego technologii wykonania, wyposażenia, wielkości a także nowoczesnych rozwiązań wytwarzania przeciwprądu i uzdatnianiu wody basenowej. To one w dużej mierze generują koszt basenu. Dla amatorów i profesjonalistów ważnym elementem jest sama technika wytwarzania nurtu na bieżni pływackiej i dostępna powierzchnia do treningów rekreacyjno-pływackich. 

Moc wytwarzanego przeciwprądu i jego regulacja decyduje o jego przydatności do pływania w miejscu i treningów aqua fitness. Dobry przeciwprąd rozpoznamy po wytworzonej fali. Powinna ona przypominać szybki i szeroki nurt głębokiej rzeki. To gwarantuje nam unoszenie ciała a więc łatwiejsze pływanie i unikniecie zalewania twarzy rozbryzganym przeciwprądem. Większość przeciwprądów pływacki generowana jest przy mieszance wody z powietrzem JET lub samego strumienia wody tzw. Turbo Jety lub wtryski VIP.

Czytaj dalej by dowiedzieć się więcej…
Typy przeciwprądu pływackiego
systemy regulacji przeciwprądu

Baseny z przeciwprądem oferują najwyższą jakość hydroterapii połączonej z aktywnością fizyczną na bieżni pływackiej. Zmienna wielkość przepływu wody przez dysze napędowe przeciwprądu pływackiego sprawiają że bez względu na nasze umiejętności możemy dowolnie pływać poprawiając umiejętności i technikę pływania.

Czytaj dalej by dowiedzieć się więcej…

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike

Cena na zapytanie

Szukaj