Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Projekt i budowa ogrodowego basenu z przeciwprądem


Projekt i budowa basenu ogrodowego?


Wybór basenu i decyzja o jego budowie to wyzwanie nie tylko techniczne ale również finansowe. Na myśl przychodzi jego wielkość, funkcjonalność i lokalizacja (w domu lub ogrodzie). W obu przypadkach musimy całą inwestycję sformalizować od strony projektowej i prawnej a to z pewnością wiąże się z dodatkowymi kosztami i na pewno w przyszłości podatkami. Czy przyjemność musi tyle kosztować?

Do budowy każdej wielkości basenu powinniśmy podejść bardziej praktycznie i zadać sobie kilka ważnych pytań;
  • do czego będzie potrzebny basen i jakie ma pełnić funkcje,
  • ile wody nam potrzeba żeby mieć oczekiwaną radość (wielkość basenu. powierzchnia),
  • jak często będziemy korzystać z kąpieli,
  • jakie koszty użytkowe jesteśmy w stanie ponieść
Każdy z nas kąpał się w wannie i doskonale wie jak niewiele wody potrafi sprawić przyjemność. Zatem czy warto budować duży basen (klasyczny przydomowy basen o powierzchni minimalnej 20 m²), w którym możemy się wykąpać i popluskać?

Wybór wielkości basenu nie powinien stanowić dla nas większego problemu. Zawsze odnosimy się do ilości wolnego miejsca i uwarunkowań lokalnych zabudowy. Przepisy budowlane jasno określają kiedy należy zgłosi taką inwestycje do urzędu i jakie należy zachować odległości względem sąsiednich działek i domów. Zwróćmy szczególną uwagę na możliwość swobodnego korzystania z basenu; ścieżki łączące z domem, bezpieczny taras, swobodny dostęp do pomieszczeń sanitarnych, ogrodowej kuchni, osłony przed wiatrem, zachowanie intymności sąsiedzkiej. Jeżeli jest to możliwe basen powinien być zlokalizowany w miejscu nasłonecznionym. Koniecznie unikać lokalizacji w bezpośredniej bliskości drzew.

Główne prace budowlane przy basenie ogrodowym to;
  • Prace ziemne w zależności od technologii basenu(wykop pod nieckę basenu, płytę nośna, utwardzenie terenu)
  • Przygotowanie przyłączy technicznych (instalacja elektryczna, ujęcie wody, technologia podgrzewania i uzdatniania wody)
  • Prace wykończeniowe niecki basenu (mała architektura, zadaszenie, meble ogrodowe itp.)

Wymienione czynności będą się różniły w zależności od przyjętej technologii budowy basenu ogrodowego i ona kształtuje nam ostateczną cenę i koszty eksploatacji. Wybrana technologia ma też wpływ na funkcjonalność basenu i czas użytkowania bez większych prac modernizacyjnych.

Każdy basen ogrodowy możemy wyposażyć w lekka zabudowę typu altana lub zadaszenia. Elementy te pozwolą nam na wydłużenie okresu kąpieli bez względu na warunki atmosferyczne. Uchronią również basen przed działaniem negatywnych czynników otoczenia zewnętrznego i poprawią bezpieczeństwo.

Przeanalizowanie powyższych zależności pozwoli nam dokonać wyboru technologii basenu adekwatnie do naszych możliwości finansowych i oczekiwań osobistych. Pamiętajmy, że basen ogrodowy stanowi źródło przyjemności i relaksu a prace z jego obsługa nie powinny zabierać dużo czasu i specjalistycznej wiedzy technicznej.

Basen klasyczny wkopany w ziemięBasen klasyczny mimo bogactwa architektury i różnorodności wykonania stanowi poważne obciążenie budżetu domowego nie zawsze adekwatnego do jego wykorzystania na nasze potrzeby ( przykład -projekt basenu kąpielowego ).

Utrzymanie basenu w czystości, podgrzanie wody do min 30 °, oraz zakup odpowiedniej ilości chemii dla utrzymania higieny ze względu na ilość wody to koszt minimum 1000 zł/m-c. W przypadku basenu krytego dochodzą nam koszty wentylacji i osuszanie pomieszczenia hali basenu około 800 zł/m-c.

Te wartości rosną proporcjonalnie do wielkości basenu i są stałe wynikające z właściwości wody znajdującej się w niecce basenu. Nie jesteśmy w stanie powstrzymać parowania wody, jej wychładzanie.

Więc płacimy za posiadanie basenu bez względu na to czy z niego korzystamy czy też nie. Pływanie w basenie klasycznym dowolnym stylem ze względu na długość niecki jest z pewnością tylko próbą, pozostaje nam zatem tylko kąpiel i zabawa w ograniczonym zakresie. Taka sytuacja ogranicza spełnienie naszych marzeń, mimo wolnych przestrzeni jakimi dysponujemy w domu i ogrodzie . Podejmujemy o decyzji budowy basenu wkopanego korzystając z gotowych technologii wykonania niecki basenowej.

Przenośny basen z przeciwprądem Swim SpaCzłowiek jest jednostką, która podlega ciągłej ewolucji na skutek czynników zewnętrznych podobnie jak świat który nas otacza. Nasz sposób podtrzymania życia populacji znacząco różni się od tego z przed paru tysięcy lat.

Zmieniają się nasze upodobania, potrzeby i jednocześnie dążymy do podniesienia standardu życia. To co kiedyś było luksusem i szczytem osiągnięcia technicznego jest już tylko historią. Cały czas dążymy do tych wyższych i praktyczniejszych rozwiązań. Ewolucja i koszty jej wdrażania zmuszają nas do racjonalnego myślenia.

Miejsca relaksu i przyjemności jakim są przydomowe baseny też podlegają tym zmianom. Oczywiście z zachowaniem najważniejszych swoich zalet ale ich funkcjonalność jest dopasowana do czasów teraźniejszych.

Współczesne baseny kąpielowe Swim SPA to nie jest już miejsce wyłącznie na kąpiel chłodzącą i relaks. Wiedza i doświadczenie wielu pokoleń pozwoliła na stworzenie miejsca w którym odzyskujemy sprawność fizyczną, zdrowie i relaks na najwyższym poziomie. Możemy również w nich nawiązywać relacje towarzyskie i umacniać więzi rodzinne. Zaplecze w postaci baru lub kuchni ogrodowej doskonale wpisuje się w nasze potrzeby bycia z bliskimi. Nowoczesna technologia ograniczyła ich koszty inwestycyjne i użytkowe do minimum. Na nasze potrzeby współczesnego życia stworzono kompaktowe baseny kąpielowe Swim Spa o precyzyjnych funkcjach wpływających na nasze samopoczucie i potrzeby życiowe!

Poznajmy technologię i funkcję basenów Swim Spa, umożliwiających pływanie na dowolnym dystansie, zabiegi terapeutyczne, relaks, ćwiczenia aquafitness. To wszystko na nie wielkiej powierzchni wody bez żadnych ograniczeń i zależności od instytucji prawnych. No i to co najważniejsze; koszty użytkowe i eksploatacyjne są nie porównywalnie niższe! ( przykład -projekt basenu pływackiego )


Nowoczesna zadaszenia tarasów i basenów Bez zezwolenia, do samodzielnego montażu, na każdą pogodę…!


Altana ogrodowa w naszym klimacie to stały element małej architektury w sąsiedztwie naszego domu lub ogrodu. Pełnią różne funkcje zarówno gospodarcze jak i rekreacyjne. Łagodniejsze przepisy budowlane, pozwalają na ich budowę bez zbędnych formalności a powierzchni zabudowy altany ogrodowej możemy zwiększyć do 24 m 2 lub 35 m jeżeli jest ona budowana poza terenem miejskim. Nie wątpliwie są to argumenty sprzyjające popularności takiej zabudowy.

Ciekawą propozycją jest zakup gotowej klimatycznej altany ogrodowej dla celów rekreacyjnych. Wykonana z materiałów zestawionych w nowoczesną technologię o różnych wielkościach powierzchni zabudowy pozwala na samodzielny montaż i dopasowanie do nowoczesnego budownictwa.....

Również warto przeczytać;

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike

Cena na zapytanie

Szukaj