Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Technika pływania w wannie Swim Spa z przeciwprądem ATV™


Efektywny trening pływacki w wannie Swim Spa z przeciwprądem ATV™


Połączenie trening pływackiego z bieganiem i jazdą na rowerze dało możliwość stworzenia niesamowitego narzędzia dla sportowców kochających triathlon.
Formuła tego treningu i późniejszych przygotowań do zawodów wyznacza zalety bezpiecznego i efektywnego treningu w oparciu o nową technologie wykorzystującą niewielki kompaktowy basen pływacki. Obecni mistrzowie tego sportu opracowali program treningów i sposoby ćwiczeń w basenie sportowym Aquatic Training Vessels™ (ATV™).

Program obejmuje kolejne fazy treningu, ukierunkowane dla początkowych zawodników aż do profesjonalnego sportowca. Dzięki możliwościom nowości medialnych na ponad 100 krótko metrażowych filmach video pokazano szczegóły ćwiczeń umożliwiających szybkie i bezpieczne osiągnięcie sukcesu startu w najlepszych zawodach triathlonu.

Zakres ćwiczeń realizowanych w wannie Swim Spa ATV™

  • Ćwiczenia rehabilitacyjne po urazach
  • Ćwiczenia rozciągające i siłowe
  • Techniki doskonalenia uderzeń
  • Nauka pływania
  • Ogólne podniesienie kondycji

Istnieje wiele sposobów by osiągnąć sukces a liczą się te które zapewniają go przy najmniejszym wysiłku, są bezpieczne i efektywne.

Poniższe krótkie filmy wprowadzają do "PROGRAMY SZKOLENIA ATV” z wykorzystaniem wanny Swim Spa Aquatic Training Vessels™ (ATV™).


Aquatic Training Vessel ™ (ATV ™) to najlepszy wybór do kształtowania doskonałej techniki pływania w wannie Swim Spa. Jakość technologi wytworzenia przeciwprądu pływackiego jest skoncentrowany na przepływie hydrodynamicznym, tak by dać możliwość kontrolowania przepływu i dostosowania go do kształtu i wymaganego obciążenia treningu pływackiego. Wanna ATV z przeciwprądem na pewno pomoże zoptymalizować plan treningu pod względem pływania, kondycji, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia.


Wanna Swim Spa ATV oznacza nie tylko miejsce na doskonały trening pływacki, ale także robi wrażenie i wyróżnia się na tle innych tradycyjnych basenów pływackich. Charakterystycznie zakrzywione linie boczne niecki wanny są bardziej stylowe niż typowym Swim Spa do pływania, co zapewnia większą przestrzeń treningu i ćwiczeń w przeciwieństwie do prostokątnych krawędzi. Po ćwiczeniach można skorzystać ze strefy SPA i zrelaksować się w wygodnych fotelach hydromasażu.

Korzyści z treningu pływackiego w  wannie Swim Spa z przeciwprądem ATV™


Szkolenie w zakresie treningu pływackiego jest dziś ważnym i dynamicznym elementem dyscyplin sportu, aqua fitness, rekreacji i dobrego samopoczucia. Niezależnie od tego, czy motywuje Nas otoczenie, chęć poprawy kondycji, regeneracja urazów czy po prostu szukanie lepszej równowagi dla zdrowia, trening aqua fitness to idealne rozwiązanie.

Zanurzając ciało w wodzie poprawiamy swoją kondycję zdrowotną bez konieczności udziału ćwiczeń lądowych. Ćwiczenia wodne zmniejszają obciążenie kości, stawów, mięśni i ścięgien, co pozwala na uniknięcie poważnych kontuzji. Pracownicy służby zdrowia zalecają regularne treningi wodne, ponieważ wpływają one mniejszy ból kończyn, zmniejszają ich obrzęk i stan zapalny. Zdecydowanie poprawiają krążenie układu sercowo naczyniowego. Pomagają także poprawić wytrzymałość i kondycję, a także zakres ruchów.

Technika pływania w wannie z przeciwprądem ATV™Pływanie to trening o niskim obciążeniu ciała. Posiadanie basenu SWIM SPA ATV ™ sprawia, że trening jest łatwiejszy w realizacji. Wystarczy minimalna powierzchnia ogrodu, pomieszczenia kąpielowego by dzięki nowoczesnej technologii basenu Aquatic Training Vessels™ (ATV™) realizować swoje marzenia.

Dzięki specjalnym funkcjom basenu ATV™ możemy wybrać moc przeciwprądu dopasowany do naszych stylów pływackich. Możemy kontrolować przepływ wody, aby uzyskać łagodny prąd dla pływania rekreacyjnego lub podnieść go i uzyskać najbardziej profesjonalny trening pływacki z pełnym obciążeniem! Wszystkie modele ATV-17 i ATV-14 Sport mają trzy pary dwubiegowych turbozespołów i trzy pompy. Dzięki odpowiedniej wydajności pomp i odpowiedniemu ustawieniu dysz, przeciwprąd uzyskuje moc do 480 GPM.

Model basenu SWIM SPA ATV-17 Kona stawia wyzwanie nawet najbardziej wybrednemu pływakowi, ale ma również możliwości zmniejszenia tempa pływania, gdy trening musi być mniej intensywny. Wytwarzany przeciwprąd ma trzy pary dwubiegowych dysz WhiteWater-4 ™ i trzy pompy o podwójnej prędkości, które zapewniają prąd do 1000 GPM!

Najlepsze miejsce na podniesienie sprawności fizycznej i siłowej


Dzięki precyzyjnej technologii można uzyskać pełny trening bez obciążenia na stawy, ścięgna i kości, wykonując trening pływacki w swoim Aquatic Training Vessels™ (ATV™).

Basen SWIM SPA ATV™ jest idealny dla każdego bez względu na wiek i stanu zdrowia, ponieważ można dostosować swój trening wodny do potrzeb naszego ciała. Zapewnia również doskonałą alternatywę treningu podczas rehabilitacji po urazach lub operacji poprzez wzmacnianie siły przy ruchach o niewielkim obciążeniu.

Wielkość basenu Swim SPA pozwala na wykonywanie wielu wszechstronnych ćwiczeń aerobowych. Dzięki standardowemu wyposażeniu; w zestaw do wiosłowania, podnosimy wytrzymałość i zakres ruchu. Base n pomaga osiągnąć równowagę i siłą, korzystając z opcji stepu aerobowego. Można również skorzystać z elastycznej pętli i pływać z prądem strumienia wody lub przeciw. Ćwiczenia aqua fitness w miejscu przy łagodnym prądzie i z wykorzystaniem dodatkowego obciążenia gwarantują doskonały trening siłowy.

Pływanie w basenie ATV™ jest dla wszystkich!
  • Profesjonalnych sportowców
  • Osób podtrzymujących umiejętności pływania
  • Nauka pływania lub poprawiania umiejętności pływania
  • Trening pływacki / treningi aqua fitness

Co wyróżnia wannę Swim Spa z przeciwprądem Aquatic Training Vessels™ (ATV™)?


W przeciwieństwie do standardowych basenów z akrylu, swim spa ATV są wykonane z żywicy polimerowej, co czyni je najmocniejszymi jednostkami w branży SWIM SPA! Dzięki kowalencyjnie związanej strukturze makrocząsteczkowej naczynie jest odporne na przeciążenia i pękanie występujące w typowych akrylowych nieckach basenów. Zewnętrzna rama ATV jest jednoczęściową klinową konstrukcją, która zapewnia większą integralność strukturalną i sztywność. Tradycyjne SWIM SPA walczą o utrzymanie wytrzymałości strukturalnej z możliwością wahania się niecki akrylowej i odkształcania się podczas transportu i instalacji oraz pod ciężarem i ciśnieniem dużej ilości wody wraz z upływu czasu. Basen ATV jest obecnie najbardziej wytrzymałym basenem Swim SPA, jaki można posiadać do ćwiczeń i pływania.Najnowocześniejsze żywice polimerowe stosowane do formowania ATV są stosowane w najdroższych i najbardziej wytrzymałych kadłubach łodzi i jachtów w przemyśle morskim. Łukowe wygięcie brzegów wanny i inne wizualne punkty ułatwiające trening nie są powierzchownymi aplikacjami, które z czasem mogą się ulec wytarciu. Są one bezpiecznie związane ze strukturą polimerową żywic uzyskując trwały wygląd.

Wewnętrzne stopnie są zbudowane zgodnie ze specyfikacjami schodów bezpieczeństwa ANSI / APSP / ICC-6. Schody i dno basenu mają gładką, ale antypoślizgową powierzchni, aby umożliwić bezpieczne ćwiczenia w wodzie w przeciwieństwie do śliskich powierzchni akrylowych, które mogą uniemożliwić stabilne wsparcie. Oświetlenie LED dla optymalnej widoczności wzdłuż stopni jest standardem.

Pobierz katalog Aquatic Training Vessels™ (ATV™) 2019

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike
Szukaj