Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Nowoczesne zadaszenia dla basenu ogrodowego


Nowoczesne zadaszenia dla basenu ogrodowego

Bez względu na miejsce lokalizacji; dom prywatny, ogród, hotel basen kąpielowy tworzy oddzielną przestrzeń rekreacji i wypoczynku czy też SPA & Wellness. Trudna technologicznie budowa i duże koszty inwestycyjne wymuszają na inwestorach lokalizacje basenu w bezpośredniej bliskości domu lub w ogrodzie.
Ze względu na panujące warunki klimatyczne w naszej strefie geograficznej czas użytkowania basenu kąpielowego jest znacznie skrócony. Naturalnym rozwiązaniem kłopotu jest zadaszenie basenu lub stworzenie takiej zabudowy która przywróci jego funkcjonalność w okresach chłodniejszych.
.

Niezależnie od lokalizacji projekt zadaszenia basenu musi spełniać specyficzne wymagania zbliżone dla basenów krytych. Ze względu na wysoka wilgotność i wykraplanie wody i zastosowanie odpowiedniej izolacyjności zastosowanych materiałów. Ostatnim elementem dobrze opracowanego projektu zadaszenia basenu jest jego funkcjonalność a więc umiejętne połączenie korzystania z basenu w różnych warunkach klimatycznych z zachowaniem najwyższego komfortu!

Współczesna technologia i architektura nie ma barier. W zależności od pomysłu lokalizacji zadaszenie basenu możemy realizować w różnych stylach np. nowoczesnych, minimalistycznych. Punktem wyjścia w każdej konfiguracji jest system ścian z przesuwnymi oknami i dach w którym znajdują się świetliki lub uchylne okna współpracujące z systemem wentylacji pomieszczenia zadaszonego basenu.
Rozróżniamy dwa podstawowe typy zabudowy basenu; wewnętrzny z systemem przesuwnych okien oraz samonośna konstrukcja montowana bezpośrednio do boku domu lub stanowiąca oddzielną zabudowę.

Dobrą i sprawdzoną technologią dla wewnętrznej zabudowy basenu jest Krenzer z systemem przesuwnych okien Sky Frame. Minimalne szerokości ramy okna pozwalają na zachowanie płynnego przejścia między pomieszczeniem wewnętrznym a zewnętrzną przestrzenią ogrodu. Przesuwne okna Sky-Frame są łatwe do otwierania i zamykania, dzięki czemu znikają całe szklane fasady. W połączeniu z basenem daje wyjątkowe miejsce SPA i centrum odnowy biologicznej. Tworzy oazę wellness we własnym domu lub w ogrodzie.

Samonośne zabudowy istniejących basenów kąpielowych stanowią szczególne wyzwanie i mogą nawiązywać do różnych stylów w architekturze. Pomysłem na ich powstanie były angielskie oranżerię gdzie właściciele przechowywali rośliny pochodzące z ciepłych krajów, które nie tolerowały ostrych północnych klimatów.

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii udało się stworzyć system łączący drewno z aluminium. Drewno jako główny element konstrukcji można łatwo poddawać obróbce nadając żądany wygląd. Aluminium to zewnętrzna warstwa odporna na warunki atmosferyczne. Ta kombinacja dwóch materiałów tworzy doskonały system o różnorodnym wzornictwie tematycznie nawiązujący do zimowych wiktoriańskich ogrodów. Powierzchnię elementów konstrukcyjnych możemy pokryć dowolna barwą lakieru. Mechanizmy systemów przesuwnych lub uchylnych okien nadają zabudowie komfort użytkowy i bezpieczeństwo.

Obróbka CNC poszczególnych podzespołów sprawia, że style możemy dowolnie łączyć tworząc bardzo indywidualne projekty z uwzględnieniem istniejącej architektury i wymagań inwestora. Zabudowa może być oddzielona od budynku lub stanowić uzupełnienie istniejącego tarasu z basenem.

Przykłady funkcjonalnych zadaszeń basenów

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko*
Firma
Adres e-mail*
Telefon
Temat wiadomości*
Treść wiadomości*

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike

Cena na zapytanie

Szukaj