Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Altana ogrodowa z drewna cedrowego dla basenu z przeciwprądem

Altana ogrodowa z basenem

Altana ogrodowa to idealne miejsce na basen lub jacuzzi, wannę z hydromasażem!

Altana ogrodowa jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli nie mamy zadaszonego tarasu. Pozwala na organizowanie przyjęcia np. z  grillem gazowym i wolny wypoczynek w bezpośredniej bliskości ogrodu nawet, jeśli pogoda nie sprzyja. Zapewnia nie tylko dach nad głową, ale także ochroni przed słońcem i wiatrem. W wersji murowanej i z ażurowymi ściankami jest idealna do stworzenia stałej zabudowy kuchni ogrodowej. Wśród gotowych projektów altan ogrodowych znajdziemy wersje przeznaczone do zabudowy ogrodowej wanny SPA i basenu z przeciwprądem.

Czy budowa altanki ogrodowej wymaga pozwolenia czy zgłoszenia budowy? 

Altanka ogrodowa jest obiektem małej architektury. Prawo budowlane mówi, iż należy przez nie rozumieć niewielkie obiekty i jednocześnie wyszczególnia przykłady w trzech kategoriach w zależności od funkcji, jaką pełnią:Przepisy prawne budowa altany Vitamela
  • obiekty kultu religijnego, jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury;
  • obiekty architektury ogrodowej, na przykład posągi, wodotryski;
  • obiekty użytkowe służące rekreacji codziennej, stanowiące wyposażenie placów zabaw, jak: piaskownice, huśtawki, drabinki, oraz służące utrzymaniu porządku, na przykład śmietniki.

Jest to przykładowe wyliczenie obiektów małej architektury (katalog otwarty), na którego podstawie można określić obiekty podobne, zbliżone ze względu na rozmiar i funkcję użytkową. Przykładowo do obiektów architektury ogrodowej zaliczyć można również ogród skalny czy murowany lub betonowy ogrodowy grill.
Na podstawie powyższej definicji trudno jednak uznać altanę za obiekt małej architektury. Gdyby taka była intencja ustawodawcy, zapewne altana zostałaby umieszczona w kategorii obiektów małej architektury, jako obiekt o odmiennej funkcji i formie (patrz wyrok WSA II SA/Sz1021/06 z 22 lutego 2007 r.).

Przy budowie altany ogrodowej ważna jest, powierzchnia zabudowy i wysokość!


Opisywana altana ogrodowa powinna być potraktowana, jako altana wskazana w art. 29 ust. 1 pkt 2 Prawa budowlanego, gdzie jest wymieniona obok obiektów o podobnej formie konstrukcyjno-architektonicznej jak wiata czy ogród zimowy.

Budowa altany o powierzchni zabudowy do 25 m2 nie wymaga pozwolenia na budowę, ale na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 1 konieczne jest dokonanie zgłoszenia we właściwym starostwie powiatowym (lub urzędzie miasta na prawach powiatu). Altana o powierzchni zabudowy powyżej 25 m2 wymaga już decyzji o pozwoleniu na budowę.

UWAGA!

Należy zaznaczyć, że altany lokalizowane w rodzinnych ogrodach działkowych o powierzchni zabudowy do 25 m2 w miastach i do 35 m2 poza granicami miast oraz o wysokości do 5 m przy dachach stromych i do 4 m przy dachach płaskich nie wymagają nawet zgłoszenia.

"Żeby mieć radość i przyjemność trzeba wybrać między potrzebą a możliwościami. My stawiamy na potrzebę dlatego mamy co chcemy!"

Zgłoszenie budowy altany Vitamela


W opisywanym przypadku inwestor powinien dokonać najpierw zgłoszenia, a do wykonywania robót przystąpić po upływie 30 dni, jeżeli w tym czasie starosta (lub prezydent miasta) nie wniósłby sprzeciwu w drodze decyzji (tak zwana zasada milczącej zgody).

Nowoczesna altana ogrodowa to nie tylko, wygląd i funkcjonalność ale tak że, najlepsze materiały!


Przedstawiamy nową gamę altan do zabudowy basenów kąpielowych Swim z przeciwprądem. Opracowany nowy styl jest dopasowany do szybko rosnącego zapotrzebowania na małe baseny ogrodowe. Altany są wykonane z drewna o wysokim współczynniku odporności na warunki zewnętrzne a w szczególności wilgoci i niską temperaturę - drzewa cedrowego. Altany ogrodowe dla wanien SPA lub basenów Swim SPA są dostępne w szerokościach od 2m do 4m i długości do 7m. Zapewniamy bardzo zróżnicowany i atrakcyjny produkt z wieloma konfiguracjami uzależniony od indywidualnych potrzeb.

Altana z cedru czerwonego. Zabudowa na podstawie ośmiokątnej. Zastosowanie wanny SPA z hydromasażem. Wielkość - 2,5 m; 3 m; 4 m;

Altana ośmiokątna dla wanny SPA


Altana z cedru czerwonego. Zabudowa na podstawie prostokąta. Dach płaski, opcja świetlika. Zastosowanie Wanny SPA i SWIM. Wielkość - 4x3,5 m; 5x4 m; 6x4 m; 7x4 m

Altana prostokątna Wanna SWIM


Altana z cedru czerwonego. Zabudowa na podstawie kwadratu. Dach koperta, opcja świetlika. Zastosowanie Wanna SPA lub SWIM. Wielkość - 2,5 m; 3 m; 3,5 m; 4 m

Altana prostokątna ze świtlikiem wanna SWIM


Altany z cedru czerwonego o nietypowej zabudowie. Wielkość zgodna z przepisami dla Prawa Budowlanego - gdzie jest wymieniona obok obiektów o podobnej formie konstrukcyjno-architektonicznej jak wiata czy ogród zimowy.

Altany o zabudowie nietypowej

Ogrodowy basen przy twoim domu to nie luksus. Określ swoje potrzeby, wyznacz miejsce a my pomożemy przygotować projekt basenu całorocznego! Wykorzystaj możliwości zdrowotne wanny SPA. Sprawdź terminy i możliwy czas realizacji. Basen ogrodowego z hydromasażem to gwarancja Twojego dobrego samopoczucia każdego dnia!.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike

Cena na zapytanie

Szukaj