Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne na basenie krytym

wentylacja hali basenowej

Centrala wentylacyjna do osuszania hali basenowej

Centrale klimatyzacyjne basenowe są wielofunkcyjnymi urządzeniami do wentylacji i osuszania pomieszczeń basenów publicznych, hotelowych i prywatnych. Funkcjonalność i wykonanie central jest dopasowana wyłącznie do potrzeb obiektów basenowych.
Zintegrowane pompy ciepła podnoszą całkowitą sprawność energetyczną centrali i umożliwiając efektywne osuszanie basenu w różnych cyklach pracy. Połączenie wysokiej jakości podzespołów odpowiednio przygotowanych do pracy w trudnych warunkach wilgotnego powietrza oraz precyzyjne sterowanie gwarantuje najbardziej energooszczędną pracę w każdej sytuacji, zachowując jednocześnie wymagane parametry klimatu w hali basenu.

hxiWażną funkcją każdej centrali basenowej jest możliwość dopasowania trybu pracy do zmieniających się warunków użytkowych w hali basenu. Typowy basen publiczny zazwyczaj funkcjonuje przez 14 godzin dziennie a jego obciążenie kąpiącymi się osobami jest zmienne w zależności od pory dnia. Oznacza to, że system wentylacyjny powinien mieć również swój harmonogram pracy uwzględniający dynamiczne zmiany wilgotności w hali basenu. Podobna sytuacja jest w basenach użytkowanych prywatnie. Te z kolei są znacznie mniej obciążone osobami kąpiącymi się ale muszą mieć zachowane warunki komfortu. Centrala basenowa powinna pracować tak by zachować odpowiedni klimat w hali basenu ale przy optymalnie niskich kosztach pracy.
Dodatkowym obciążeniem systemu wentylacji jest zmieniający się klimat w ciągu roku, który narzuca konieczność zastosowania rozwiązań technicznych pozwalających na efektywną, ekonomiczną i niezawodną pracę przy minimalnym zużyciu energii. Profesjonalnie wykonane centrale basenowe mają swoje cykle pracy dopasowane do zmieniających się pór roku i okresów bez kąpielowych. Wysoki stopień odzysku ciepła z powietrza usuwanego (powyżej 80%) wyklucza konieczność stosowania dodatkowych systemów wspierających utrzymanie odpowiedniej temperatury w hali basenu.

Technologia budowy centrali basenowej jest na znacznie wyższym poziomie niż central wentylacyjnych przeznaczonych do pomieszczeń bytowych. Elementami wpływającymi na ich wartość techniczną są przede wszystkim;
Technologia budowy centrali basenowej
• użyte materiały odporne na agresywne środowisko basenowe,

• mechanizmy i elementy umożliwiające sterowanie przepływem powietrza w centrali,

• technologia odzysku ciepła z usuwanego powietrza przy zachowaniu jak najwyższej sprawności

• system zarządzania pracą centrali basenowej z możliwością analizy zapisanych danych,

• doświadczenie producenta i obsługa serwisowa zapewniająca pracę urządzenia przez minimum 20 lat

Stąd też dla klimatyzacji hal basenowych powinny być dobierane centrale klimatyzacyjne, które produkowane są specjalnie z przeznaczeniem dla hal basenowych i w swojej nazwie mają określone przeznaczenie - centrala klimatyzacyjna dla hali basenowej.

Nowoczesne centrale wentylacyjne z przeznaczeniem na halę basenową realizują funkcje wentylacji, ogrzewania i osuszania powietrza, przez co tworzą bezpieczne warunki eksploatacji budynku. Zatem dodatkowe grzejniki i instalacje ogrzewania podłogowego z reguły nie mają zastosowania.

Wymogi techniczne dla nowoczesnych klimatyzacyjnych central basenowych!

Element:

Parametry i wykonanie nie gorsze niż:

Obudowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dane wg

DIN EN 1886                                                                             

·   Konstrukcja ramowa wykonana w całości z anodowanych profili aluminiowych z powłoką o wysokiej odporności na agresywne środowisko basenowe. Wszystkie elementy konstrukcyjne wykonane  z anodowanego aluminium. Wewnętrzne części konstrukcyjne, ocynkowane i malowane przed montażem farbą proszkową wg szwedzkiej normy M3. Grubość warstwy 60 µm wg klasy II normy EN1886. Nie dopuszcza się stosowania elementów malowanych przed obróbką skrawaniem (wiercenie, rozwiercanie, itd.) i gięciem!

·   Osłony typu "sandwich" w pełni izolowane pianką poliuretanową o grubości 40 mm
i wysokiej gęstości  40kg/m3 i U=0,55 W/m2K, mają zewnętrzne poszycie  z blachy ocynkowanej o grubości 0,5 mm, powlekanej powłoką poliestrową. Poszycie wewnętrzne wykonane z tworzywa sztucznego odpornego na korozję
w środowisku basenowym. Poszycie stanowią całkowicie zamknięte i zabezpieczone panele, zapewniające wieloletnią ciągłość izolacji o współczynniku przenikania ciepła (U=0,7-08 W/m2K).

·  Duża grubość izolacji zapewnia lepsze tłumienie dźwięków pochodzących z centrali. Zastosowany materiał izolacyjny o pełnej niezmiennej ciągłości gwarantuje mniejsze straty energetyczne nawet o 30% w stosunku do tradycyjnego poszycia z wełną mineralną.

·   Malowanie wszystkich podzespołów następuje przed złożeniem podzespołów tak, żeby uzyskać pełne pokrycie krawędzi i zagięć. Nie dopuszcza się stosowania blach malowanych przed obróbką skrawaniem i gięciem!!!

·   Centrala wyposażona standardowo w skręcaną, sztywną ramę fundamentową
o wysokości 100 mm oraz stópki antywibracyjne z możliwością regulacji wysokości.  Rama fundamentowa mocowana jest do szkieletu centrali, posiada otwory ułatwiające transport a jej konstrukcja ułatwia intuicyjny, eliminujący możliwość pomyłki, montaż sekcji na budowie. Centrala posiada osłony stałe i zdejmowane oraz  osłony inspekcyjne i drzwiczki łatwo otwieralne z zawiasami i klamkami, co umożliwia szybki dostęp do podzespołów w trakcie konserwacji lub przeglądu.

·   Wytrzymałość obudowy: klasa D1 (ugięcie 4mm / m)

·   Szczelność obudowy: klasa L3

·   Przenikalność cieplna: T3 ( 1,0<U<1,4 )

·   Klasa zabezpieczenia antykorozyjnego centrali: C4 wg EN/ISO 12944-2

·   Mostki cieplne: klasa TB3  ( 0,45<kB<0,60 )

Wymiennik krzyżowy odzysku ciepła

z by-passem

·   Wymiennik krzyżowy wykonany z płyt aluminiowych o anodyzowanej i epoksydowanej powierzchni dodatkowo lakierowany lakierem bezbarwnym odpornym na agresywne środowisko basenowe, zapewniającej pełną ochronę anty-korozyjną przeciwko agresywnym gazom oraz wilgotnemu środowisku z zawartością chlorków.

·   Sprawność odzysku ciepła w okresie zimowym na poziomie 73 - 79%, obliczoną przy nominalnym strumieniu powietrza, jednakże wymiennik będzie posiadał wyższą sprawność przy niższym strumieniu powietrza, który jest zwykle stosowany przy bardzo niskich temperaturach powietrza zewnętrznego (sprawność znacznie powyżej 80%).

·   W okresie zimowym strumień powietrza może być zmniejszony porównywalnie do przepływu nominalnego rezultatem czego będą mniejsze straty ciepła oraz ciśnienia.

 

Filtry

·   Długie filtry kieszeniowe typu F7 lub F7, o dłuższej żywotności i mniejszym spadku ciśnienia. Dostawcami filtrów są renomowani producenci europejscy. Materiał konstrukcji ramowej oraz usztywnień filtra odporny na korozję basenową w okresie użytkowania filtra nawet do 12 miesięcy (brak występowania śladów korozji).

·   Ramka filtra wyposażona w mimośrodowy mechanizm zamykający zapewniający wysoką szczelność dookoła ramki filtra. To rozwiązanie ułatwia wymianę filtra bez ryzyka zniszczenia uszczelnienia. Ramki lakierowane proszkowo.

·   Zabezpieczenie filtra (presostat różnicowy ciśnienia) z nastawną końcówką do pomiaru spadku ciśnienia i sygnałem alarmu filtra na wyświetlaczu sterownika.

Wymiennik pompy ciepła – parownik i skraplacz

 

·   Wykonany z miedzianych rur i aluminiowych lamel o  epoksydowanej powierzchni. Wymiennik malowany po montażu proszkowo lub zanurzeniowo zależnie od stężenia chlorków i innych agresywnych gazów w obiekcie (np baseny termalne, uzdrowiskowe) . Umiejscowiony w ten sposób, że wykroplona woda z wymiennika krzyżowego spływa przed napływem powietrza na parownik. Powietrze wylotowe z wymiennika krzyżowego (równomiernie omywa całą powierzchnię parownika, co zapewnia uzyskanie jednolitej jego temperatury, a przez to zapewnia możliwie najbardziej efektywną pracę całego parownika) jest zmieszane, co pozwala uzyskać jednolitą temperaturę powietrza napływającego na parownik, a to wpływa korzystnie na pracę parownika.

Rama wsporcza

 

·   Każda sekcja centrali jest montowana na zintegrowanej ramie wsporczej wykonanej ze stali ocynkowanej na gorąco. Rama jest osadzona na regulowanych stopkach, które służą do prawidłowego wypoziomowania centrali. Rama jest malowana proszkowo po wykonaniu wszystkich otworów i odpowiednim wyprofilowaniu. Nie dopuszcza się stosowania elementów malowanych przed obróbką skrawaniem (wiercenie, rozwiercanie, itd.) i gięciem!!!

Wydajność pompy ciepła

 

·   Duża wydajność sprężarek pozwala na duży odzysk ciepła przy wentylacji hali basenu. Ze względów higienicznych osuszanie oparte jest przede wszystkim na powietrzu świeżym - zewnętrznym. Dla pracy nocnej wydajność jest również wystarczająco wysoka, żeby pracować stricte jako osuszacz.

Wentylatory

 

·   Wysokosprawne wentylatory o napędzie bezpośrednim, elektronicznie komutowane typu EC o płynnej regulacji wydajności.

Przepustnice żaluzjowe

·   Przepustnice żaluzjowe wykonane z aluminium anodowanego oraz dodatkowo zaopatrzone w uszczelki. Kontrolowane przez modulowane siłowniki. Przepustnice z zabudowanym wewnętrznym mechanizmem obrotowym dla uniknięcia zacięcia kół zębatych w przypadku dostania się kurzu zmieszanego z wodą w przestrzenie między zębowe.

Serwis / Naprawy

·   Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny wykonywany przez dostawcę urządzenia basenowego.Przykłady typowych basenowych central wentylacyjnych stosowanych na różnych wielkościach hal basenowych do użytku prywatnego lub publicznego.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike
Szukaj