Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Wymogi dla central wentylacyjnych przeznaczonych na basen kryty

Wymogi dla central wentylacyjnych basenowych

Wymogi dla central wentylacyjnych do osuszania hali basenowej

Centrale klimatyzacyjne basenowe są wielofunkcyjnymi urządzeniami do wentylacji i osuszania pomieszczeń basenów. Funkcjonalność i wykonanie central jest dopasowana pod względem technologicznym wyłącznie dla potrzeb klimatu panującego w pomieszczeniu basenu kąpielowego. Zintegrowane pompy ciepła z układem odzysku ciepła na wymiennikach podnoszą całkowitą sprawność energetyczną centrali i umożliwiając efektywne osuszanie basenu w różnych cyklach pracy. Wysokiej jakości podzespoły odpowiednio przygotowane do pracy w trudnych warunkach wilgotnego powietrza oraz ich precyzyjne sterowanie gwarantuje najbardziej energooszczędną pracę w każdych warunkach pogodowych, zachowując jednocześnie wymagane parametry klimatu w hali basenu. hxi

Ważną funkcją każdej centrali basenowej jest możliwość dopasowania trybu pracy do zmieniających się warunków użytkowych w hali basenu. Typowy basen publiczny zazwyczaj funkcjonuje przez 14 godzin dziennie a jego obciążenie kąpiącymi się osobami jest zmienne w zależności od pory dnia. Oznacza to, że system wentylacyjny powinien mieć również swój harmonogram pracy uwzględniający dynamiczne zmiany wilgotności w hali basenu. Podobna sytuacja jest w basenach użytkowanych prywatnie. Te z kolei są znacznie mniej obciążone osobami kąpiącymi się ale muszą mieć zachowane warunki komfortu. Centrala basenowa powinna pracować tak by zachować odpowiedni klimat w hali basenu ale przy optymalnie niskich kosztach pracy.

Dodatkowym obciążeniem systemu wentylacji jest zmieniające się warunki pogodowe w ciągu roku, które narzucają konieczność zastosowania rozwiązań technicznych pozwalających na zmianę trybów pracy przy minimalnym zużyciu energii. Profesjonalnie wykonane centrale basenowe mają swoje cykle pracy dopasowane do zmieniających się pór roku i okresów bez kąpielowych. Wysoki stopień odzysku ciepła z powietrza usuwanego (powyżej 80%) wyklucza konieczność stosowania dodatkowych systemów wspierających utrzymanie odpowiedniej temperatury w hali basenu.


Technologia budowy centrali basenowej

Technologia wykonania centrali basenowej jest na znacznie wyższym poziomie niż central wentylacyjnych przeznaczonych do pomieszczeń bytowych. Elementami wpływającymi na ich wartość techniczną są przede wszystkim;

  • użyte materiały odporne na agresywne środowisko basenowe,
  • mechanizmy i elementy umożliwiające sterowanie przepływem powietrza w centrali,
  • technologia odzysku ciepła z usuwanego powietrza przy zachowaniu jak najwyższej sprawności
  • system zarządzania pracą centrali basenowej z możliwością analizy zapisanych danych,
  • doświadczenie producenta i obsługa serwisowa zapewniająca pracę urządzenia przez minimum 20 lat

Stąd też dla klimatyzacji hal basenowych powinny być dobierane centrale klimatyzacyjne, które produkowane są z przeznaczeniem dla hal basenowych i w swojej nazwie mają - centrala klimatyzacyjna dla hali basenowej.


UWAGA Nowoczesne centrale wentylacyjne z przeznaczeniem na halę basenową realizują funkcje wentylacji, ogrzewania i osuszania powietrza, przez co tworzą bezpieczne warunki eksploatacji budynku. Zatem dodatkowe grzejniki i instalacje ogrzewania podłogowego z reguły nie mają zastosowania.

Wybierając centralę wentylacyjną do hali basenu kąpielowego należy szukać produktów sprawdzonych. Ich koszt zakupu powinien być potwierdzony funkcjonalnością, bezpieczeństwem, niskimi kosztami eksploatacji i niezawodną pracę przez jak najdłuższy okres!


Każdy szanujący się producent udostępnia informacje o swoich produktach instytucjom, stowarzyszeniom badawczym by potwierdzić najwyższą jakość oferowanego produktu. Należy pamiętać, że zakup profesjonalnego systemu wentylacji i klimatyzacji do hali basenu to inwestycja na długi okres eksploatacji przynosząca oczekiwany komfort i niezawodność przez minimum 20 lat.


 
Wymogi techniczne dla nowoczesnych klimatyzacyjnych 
 central wentylacyjnych dla kąpielowych basenów krytych!

Zapytaj o ofertę?

Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami produktów i usług projektowych, wykonawczych. Jeżeli chcesz uzyskać szczegółowe informacje odnośnie naszych systemów, możliwości przeprowadzenia instalacji prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko*
Firma
Adres e-mail*
Telefon
Temat wiadomości*
Treść wiadomości*

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike

Cena na zapytanie

Szukaj