Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Aquacycling z wykorzystaniem roweru wodnego aquabike

Indywidualny aquabike w kabinie SPA TONIC

Indywidualne ćwiczenia aquacycling na rowerze aquabike w kapsule


Jazda na rowerze to najlepszy sport dla osób chcących zdecydowanie schudnąć i poprawić kondycję. Teraz dzięki nowej koncepcji wykonania, jazda na rowerze aquabike w wodzie dostarcza znacznie efektywniejszy trening. Zestaw ćwiczeń aquacycling przy pomocy roweru wodnego SPA BIKE TONIC w indywidualnej kabinie], dodatkowo wyposażonej w hydromasaż to najbezpieczniejsza, najmniej obciążająca forma ruchu szczególnie dla osób starszych nie mogących brać udziału w innych ćwiczeniach wysiłkowych.

W rzeczywistości w wodzie ciało waży nie więcej niż 70% jego masy. Odciążone stawy są chronione, dzięki czemu wykonywanie ruchów jest łatwiejsze i bezbolesne. Woda wytłumia ruchy, co zmniejsza praktycznie do zera ryzyko urazów. Dodatkowo odpowiednio umiejscowione dysze z wodnym hydromasażem stymulują masaż dolnych partii ciała. Regulacja przepływu wody pozwala na zwiększanie oporu pedałowania adekwatnie do naszych potrzeb podczas treningu. To doskonałe rozwiązanie dla osób dbających o sylwetkę którzy chcą poprawić sprawność fizyczną ciała, swój wygląd i pozbyć się nadmiaru cellulitu.

Niewątpliwą zaletą tego sportu jest możliwość ćwiczenia w każdej porze roku bez względu na pogodę. Niewielkie wymiary urządzenia, prosta instalacja i niskie koszty utrzymania sprzyjają popularyzacji posiadania roweru typu aquabike w kapsule na własny użytek w zaciszu domowym. Personalizacja urządzenia, możliwość odczytywania parametrów treningu, swobodny dostęp i pełna higiena gwarantuje efektywny trening i szybkie osiągnięcie założonego celu.

Efekty ćwiczeń aquacycling na rowerze aquabike


  • poprawa ogólnej kondycji
  • zwiększenie wydolności układu sercowo – naczyniowego i oddechowego
  • zapobieganie chorobie wieńcowej i nadciśnieniowej
  • zwiększenie masy i mineralizacji kości
  • zapobieganie osteoporozie
  • sposób na cellulit
  • znaczna redukcja tkanki tłuszczowej
  • doskonała zabawa i relaks

Zalety treningu aquacycling z rowerem aquabike w indywidualnej kabinieObecnie trening na rowerze stacjonarnym typu aquabike w dużej mierze zyskał popularność jako dyscyplina uprawiana zbiorowo w małych klubach fitness na basenach publicznych.

Ćwiczenia w indywidualnych kabinach gdzie jest umieszczony profesjonalny w pełni zautomatyzowany rower wodny aquabike SPA Bike Tonic daje znacznie więcej możliwości efektywnego treningu. Indywidualne ćwiczenia to elastyczny harmonogram dopasowany do własnych potrzeb, dający pełną niezależność w osiągnięciu zamierzonych celów bez względu na pogodę. Hydromasaż, oświetlenie LED, zawsze świeża i czysta woda z właściwie dopasowaną temperaturą zapewniają optymalne warunki do ćwiczeń nie tylko motorycznych. Dopasowany system hydromasażu wpływa pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy, zewnętrzną warstwę skóry wytrącając skutecznie nadwyżkę wody (celullit). Nadanie dolnym partiom ciała smukłej i zdrowo wyglądającej skóry to efekt widoczny już po paru sesjach treningowych.

Różne rodzaje indywidualnych kabin z rowerem wodnym aquabikeĆwiczenia na rowerze aquabikeW pełni profesjonalne studio z rowerem aquabike posiada kilkanaście kabin z osprzętem wspomagającym trening np. ekran z informacjami medialnymi lub zapisem ścieżki rowerowej w ekstremalnych warunkach. Różnorodność zmiennych parametrów pracy roweru pozwala użytkownikom na zmianę cyklu ćwiczeń dopasowanych do trybu zaawansowania siłowego i kondycji. Tym samym również zwiększyć grono osób systematycznie korzystających z zalet treningu aquabike w kabinie ze względu na ich indywidualny charakter.

Przykładowo; kabiny z rowerem wodnym typu Spabike Tonic, posiadają typowe siodełko rowerowe, a Spa Bike Relax umożliwia jazdę rowerem na leżący. Ten typ roweru szczególnie polecany jest kobietom w ciąży lub osobom odbywającym szczególną rehabilitację fizjoterapeutyczną.

Połączenie jazdy na rowerze z hydromasażem


Połączenie jazdy na rowerze z możliwością jednoczesnego korzystania z hydromasażu to idealne rozwiązanie! Kabina z rowerem wodnym aquabike ma ponad 30 dysz hydromasażu ukierunkowanych na dolne części ciała. Hydromasaż pobudza, krążenie krwi a drenaż limfatyczny jest dodatkowo aktywowany po przez strumienie wody. Masaż sprzyja usuwaniu toksyn i pomaga organizmowi wyeliminować nadmiar wody odpowiedzialny za obrzęk i cellulitu.
Podczas jazdy na rowerze spalane są kalorie, a jednocześnie w tym samym czasie dysze wodne do masażu masują dolną część ciała. Oprócz kształtowania sylwetki, trening na rowerze aquabike może również zwiększać wydolność układu krążenia i siłę mięśni.

Na każdym urządzeniu, możliwe jest ustawienie poziomu oporu pedału dopasowanego do własnego tempa. Duży wyświetlacz LCD informuje nas na bieżąco o spalonych kaloriach, przebytym dystansie, czasu pracy i wiele innych przydatnych parametrów pozwalających na ocenę efektywności treningu.


Aquabike Sposób na cellulit i zgrabne nogi!pozbądź się celulituĆwiczenia aquabike przyciągają coraz więcej miłośników fitness, przekonanych o pozytywnych efektach zdrowotnych organizmu i fizycznych dla ciała.

Jaka tajemnica tkwi w treningach aquabike? Opór wody powoduje łagodny bezpieczny wysiłek a delikatny równoczesny masaż ma wiele dodatkowych zalet; serce bije wolniej o 10% niż przy takim samym wysiłku na wolnym powietrzu, tłuszcze są spalane w pierwszej kolejności. Delikatny masaż wywołany ruchem obrotowym nóg jak również po przez dysze wodne dział destrukcyjnie na pokłady cellulitu i widoczne powierzchnie struktury "skórki pomarańcza".

Idealny sport aquabike pozwala udoskonalić nie tylko sylwetkę ale także pomaga w utrzymaniu odpowiedniej ilości wody w organizmie. Jazda rowerem aquabike minimum raz w tygodniu, uchroni Nas przed wzdęciami i nadmiarem cellulitu! Normalnie woda stanowi około 65% masy naszego ciała, ale w niektórych przypadkach ta równowaga może być zaburzona. Wówczas ciało przechowuje więcej wody niż usuwa co powoduje obrzęk powierzchni ciała widoczny szczególnie na nogach i kostkach stóp.

Systematyczny trening doskonale kształtuje sylwetkę mięśni nóg, pośladki, wprawia w większą elastyczność kręgosłup. Pół godziny treningu aquabike odpowiada godzinnej jeździe na tradycyjnym rowerze.

Uwaga: aquabike znane jest również jako aquacycling, hydrobike, woterbike, spabike lub aquavelo

Jak często ćwiczyć na rowerze aquabike?Aby walczyć z utrzymaniem właściwego poziomu wody w organizmie w długim okresie, zaleca się regularne ćwiczenia fizyczne oraz stosowanie odpowiedniej diety. Idealne tempo z wykorzystaniem roweru aquabike to trening dwa lub trzy razy w tygodniu. Potrzeby treningowe zmieniają się również wraz z wiekiem. Po czterdziestym roku życia organizm nie ma już tak doskonałego systemu zdolnego do przetwarzania nadwyżki energetycznej odkładające się w organizmie. Złota zasadą jest utrzymywanie systematyczności jakiegokolwiek treningu fizycznego.

Ćwiczenia z rowerem aquabikie są doskonałe przy konieczności nadrobienia zaległości z dłuższego czasu braku aktywności ćwiczeń. Rozpoczęcie ćwiczeń w tym czasie powinno charakteryzować się większą ilością sesji treningowych każda po 30 min. Okres trwania treningu min. jeden miesiąc każdego dnia by później przejść do rytmu co dwa-trzy dni po 40 min. Wymierne efekty uzyskujemy po 2-3 miesiącach. Ostateczna ilość sesji jest uzależniona od osobistych preferencji.

Proszę pamiętać iż osiągnięcie oczekiwanych efektów nie jest dane na zawsze i warto wracać do treningów okresowych!!!

Niektóre ćwiczenia dla roweru wodnego aquabike


Indywidualny trening aquabike w kabinieProsta czynność pedałowania w wodzie ma pozytywny efekty. Ale efektywny trening na rowerze aquabike można łączy w różne dodatkowe ćwiczenia ogólno rozwojowe. Możliwa jest jazda na siedzący, stojąco, a także dodając ruchy ramion. Na przykład, można pedałować, trzymając ręce na głowie, albo wykonywać pompki na kierownicy. Możesz pedałować przy różnych prędkościach. Zwiększyć szybkość z małej serii 5 minutowej, a zakończyć w sprincie! Następnie powrót do umiarkowanego tempa.
Warianty te są okazją do przyjęcia różnych pozycji: kolana razem czy osobno. Możliwe jest również pedałowanie do tyłu.

Kabiny z rowerem aquabike mają tą zaletę, że dysponują własnymi rozbudowanymi programami z zestawem ćwiczeń pod różnym obciążeniem. Użytkownik sam dokonuje wyboru w zależności od stopnia zaawansowania treningu i przygotowania fizycznego.

Koszt sesji treningowej w kabinie z rowerem aquabikeCena sesji treningowej na rowerze wodnym w indywidualnej kabinie jest dość wysoka jeśli chcemy trenować regularnie. Koszt jednego treningu średnio 30-35 zł dla sesji 30 minutowej , a między 40 a 45 zł dla sesji 40 minutowej . Aby korzystać z niskich stawek, można kupić pakiety 10 lub 20 sesji. Niektóre kluby, studia aquafitness oferują również promocje w określonych porach roku. Należy pamiętać iż koszty treningu są zbilansowane z efektami włożonego treningu i korzyściami zdrowotnymi. Indywidualny trening, nowoczesna technologia i przyjemność korzystania z roweru aquabike SPA pomaga w osiągnięciu zamierzonego celu w znacznie krotrzym czasie.

Produkty z przeznaczeniem do użytku prywatnego, salonów kosmetycznych i odnowy biologicznej, studia aquafitness


Rower wodny w kapsule SPA'Bike Relax
Rower wodny w kapsule SPA'Bike TONIC V3
Rower stacjonarny aquabike do uzytku w dowolnym basenie

Rower stacjonarny aquabike stanowi doskonałe uzupełnienie dla basenu z przeciwprądem. Jeżeli dysponujemy takim produktem, możemy wstawić rower aquabaik i trenowac dowoli. Płaskie dno i przeciwprąd może byc żródłem zmiany obciążenia poszczególnych sesji treningowych.

Dla tych wszystkich osób mających ograniczone możliwości posiadania własnego sprzętu dla treningów a aquabike/triathlon jest alternatywa

Studio wellnes@aquabikeWielką popularność zyskują sobie Mini studia wellnes & SPA z indywidualnymi miejscami ćwiczeń, gdzie można w dowolnej chwili odbyć krótki trening 30-40 minutowy z udziałem sprzętu aquafitnes. Zestaw ćwiczeń przy pomocy roweru typu aquabike SPA to najbezpieczniejsza i najmniej obciążająca forma ruchu, także dla ludzi starszych. Dodatkowo jest świetną formą aktywnego relaksu. Po 30-40 minutowym treningu wyjdziemy tak samo wypoczęci, jak po dobrym masażu. Wszystko dzięki niewielkiemu wpływu ćwiczeń aerobowych, wodnego masażu i ciśnienie hydrostatycznego na nogach!

Treningi aquaspinning - aquabike - aquacyling: to aktywność całego ciała, to również ćwiczenia mięśni brzucha, ramion i barków. Czas spędzony na rowerze wodnym w kabinie stanowi doskonałe uzupełnienie treningów aquafitness. Nie ma tutaj ograniczeń dystansu, niekorzystnych warunków pogodowych. Cisza, spokój gwarantuje efektywność wykonywanych ćwiczeń. Włożony wysiłek w wodzie będzie promować krążenie limfy i kształtowanie ciała a zwłaszcza wysoką sprawność stawów. Trening na rowerze wodnym aquabike w kapsule nie powoduje urazów, kontuzji stawów lub mięśni. Wzmocnienie mięśni, działa bezpośrednio na układ żylny. Nowoczesny rower aquabike w kapsule to inowacja i prywatność dla hydroterapii!

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

6 500,00 PLN

kup
Beinshwimmer BECO wypornościowe buty pływaka

Beinshwimmer BECO wypornościowe buty pływaka wspomagające ćwiczenia aquafitness - buty wodne wzmacniające mięśnie brzucha i nóg.

179,00 PLN

kup
NordicJET BECO wodne hantle go jogingu

NordicJET BECO wodne hantle go jogingu, przyrząd wspomagający ćwiczenia aquafitness idealne narzędzie dla szkolenia Nordic Walking w płytkiej i głębokiej wodzie.
Szukaj