Rejestracja
Twój koszyk
0 szt.
0,00
PLN

Prawidłowy nawiew powietrza w hali basenu decyduje o komforcie

Sytem nawiewu powietrza w hali basenu

Rozprowadzenie powietrza w hali basenu.


Oprócz urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych każda hala basenowa wyposażona jest w odpowiedni system nawiewu powietrza. To w jaki sposób jest on wykonany decyduje o równomiernych parametrach powietrza w całym pomieszczeniu w którym znajduje się niecka basenowa. Nie ma tu znaczenia czy jest to basen publiczny, park wodny czy też mały basen prywatny w rezydencji.

Schemat dystrybucji powietrza w hali basenu

Nawiew powietrza do pomieszczenia basenu powinien być realizowany jest przez odpowiednio wykonane szyny szczelinowe, które montujemy przy chłodnych przegrodach takich jak zewnętrzne oknach, drzwi, czy ścianach szczytowe budynku. Dla poprawnego działania nawiewu powinny być spełnione określone optymalne prędkość wylotowe strumienia powietrza ze szczeliny oraz optymalna odległość nawiewnej szyny szczelinowej od przegrody.

Szyny nawiewne, idealne rozwiązanie!


Wprowadzając ten sposób dystrybucji powietrza w hali basenu należy wykorzystywać w nawiewie konwekcyjny ruch powietrza z nad powierzchni posadzki, czy niecki basenu. Elementy nawiewu powinny być umieszczone tak, aby powietrze nawiewane było skierowane pionowo do góry wzdłuż powierzchni chłodnych przegród tworząc kurtynę powietrzną pomiędzy chłodną przegrodą, a powietrzem hali basenowej. Powoduje to osuszanie przegrody oraz tworzy barierę między chłodną powierzchnią przegrody, a ciepłym powietrzem hali basenowej.

Typy szyn nawiewnych HERGET


Skuteczny nawiew powietrza zapewniają odpowiednio rozmieszczone w hali basenu nawiewne szyny szczelinowe. W zależności od ilości wpływającego powietrza i uwarunkowań technicznych stosowane są różne typy.

Wprowadzenie powietrza za pośrednictwem szyn szczelinowych zapobiega przeciągom w obszarze podłogi. Unika się również ciepła magazynowania w silnym świetle słonecznym.
 • Optymalny przepływ powietrza
 • Liczba szczelin 1 - 5 o szerokości szczeliny 8/10/12 mm
 • Tylko minimalnie widoczne
 • Brak nagromadzenia ciepła w silnym świetle słonecznym
 • Łatwa instalacja dzięki wewnętrznie przesuniętym śrubom
 • Odporne na korozję aluminium anodyzuje AIMgSiOF22, 3 lub 4mm
 • Dostępne długości od 500 do 6000 mm, z dokładnością do 10 mm
 • Z ustalonym lub wyjmowanym środkowym prętem do łatwego czyszczenia
 • Pokrywa końcowa zamontowana lub dostarczona luzem
 • Cięcia pod kątem 45 ° opcjonalnie
 • produkt posiada certyfikat higieny

Akcesoria i komponenty do wentylacji i klimatyzacji hali basenu!


Oprócz urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych posiadamy w ofercie szereg komponentów i akcesoriów do całej technologii powietrza i klimatyzacji. Dzięki połączeniu technologii sterowania urządzeniami i systemu dystrybucji powietrza oferujemy wszystko z jednego źródła.

Projekt wentylacji i klimatyzacji hali basenu z odzyskiem ciepła


Dla inwestycji budowy basenu kąpielowego o bardziej rozbudowanym systemie wentylacji przygotowujemy kompletny projekt budowlany i wykonawczy. W projekcie możemy uwzględnić dodatkowy odzysk ciepła do wody basenowej.

Projekt uwzględnia;

- zastosowanie central basenowych z wysokim odzyskiem ciepła
- schemat dystrybucji powietrza zabezpieczający halę basenu przed zimnymi strefami, (nawiew powietrza szynami szczelinowymi z wykorzystaniem zjawiska indukcji powietrza).
- system sterowania dopasowany do potrzeb hali basenu z możliwością zintegrowania go z innymi panelami zarządzającymi pracą urządzeń zainstalowanych w budynku.

Uwagi do klimatyzacji basenów


Aby zapewnić optymalne rozwiązanie projektowe, dostosowujemy nasze procedury sterowania do indywidualnych warunków aplikacji. W ten sposób zachowujemy wartość Twojej inwestycji i zapewniamy gościom i pracownikom przyjemną, komfortową atmosferę przy najniższych możliwych kosztach użytkowania wentylacji i klimatyzacji.

Czy masz jakieś pytania w tej sprawie? Skontaktuj się z nami!

Również warto przeczytać;

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowościami w naszym sklepie
Administratorem Twoich danych będzie Vitamela Sp. z o.o., zarejestrowana; Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000497685. Dane będą przetwarzane w celu wysłania informacji. Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności.
Rower wodny Aqua Bike Professional Hydrorider

Aqua Bike Professional Hydrorider to nowy niepowtarzalny stacjonarny rower wodny umożliwiający wykonywanie ćwiczeń aerobowych w wodzie. Wykonany ze stali nierdzewnej, wytrzymujący trudne warunki pracy w środowisku wody basenowej.

Cena na zapytanie

Rower wodny w wannie SPA Bike TONIC V3

Spa Bike Tonic V3 - to wanna z hydromasażem w której jest zamontowany na stałe rower wodny aqua bike
Szukaj